Футболните клубове на Левски и ЦСКА подкрепиха идеята на Славия за благотворителен мач в помощ на семействата на жертвите и пострадалите от вчерашната катастрофа край Ямбол, съобщиха от „белия“ клуб.
Двама млади таланти от Академията на Славия от набор 2017 година, както и бащата на едното от момчетата, загинаха в сряда при пътно-транспортния инцидент на 290-ия километър на автомагистрала „Тракия“ в посока Бургас, а още двама са приети в болница със сериозни наранявания.
Срещата, с която организаторите искат да призоват за спиране на насилието на пътя и държавен контрол на качеството на пътищата в България, ще се състои на 22 юли от 18:30 часа на официалния терен на стадион „Александър Шаламанов“ в София, като вторият отбор на Славия ще изиграе по едно полувреме срещу дубъла на Левски и срещу третата селекция на ЦСКА, които се състезават в Югозападната трета лига.
Билетите за двубоя ще бъдат на символична цена, а по време на мача деца от школата на „белите“ ще минават по трибуните с кутии за дарения от публиката.
Събраните средства ще бъдат преброени от комисия, която впоследствие ще ги предаде на семействата на жертвите и пострадалите при тежкия инцидент.
От ПФК Славия ще открият и специална дарителска банкова сметка.








