Привържениците на Левски от фракцията “Ултра Варна”, се възмути от използването на песента Bella Ciao при представянето на последния нов Алекс Сентейес. Както е известно, италианоезичната песен е символ на комунистите в Италия и Югославия.
TribunaSofia.bg публикува текста без редакторска намеса:
“Клуб на Привържениците на Левски “Ултра Варна” се обявяваме против използването в официалните информационни канали на ПФК “Левски” на несъвместими и противоречащи на Левскарската история, родова памет, традиции и ценности символи.
В случая гневът ни е продиктуван от клип, озвучен от чужда песен, която е символ на комунистическата пропаганда и е в разрез с разбиранията на мнозинството привърженици на “Левски” от всички поколения!
Нека припомним, че комунистическата идеология донесе единствено и само беди по целия свят, но визирайки конкретно България и футболен клуб “Левски” тя доведе до убийства без съд и присъда на футболисти и деятели на “Левски”, сред които и негови основатели, до интерниране и съсипване на животите на десетки футболисти и най-вече на хиляди подложени на репресии и изселвания левскари и техните семейства!
Доведе до безумни прекръствания на любимия ни отбор и умишленото му сливане с отбора на мразената от свободните хора народна милиция.
И не това не е “просто песен”, както и това не е “просто игра”, или “просто футбол”. И никога няма да бъде!
Настояваме за понасяне на персонална отговорност на лицата озвучили и публикували въпросния видео клип! Отговорност под формата на оставка!”








