
Новият треньор на Септември София – Симао Фрейташ, започна предсезонната си подготовка с успех. Столичният тим надигра Марек с 3:0 в първата контролна среща за двата състава, която се изигра на стадиона в „Драгалевци“.
Португалският наставник на Септември София даде игрово време на всички налични футболисти. Домакините откриха резултата в 40-ата минута, когато Валантайн Озорнвафор се разписа с глава след центриране от корнер.
В 75-ата минута Виктор Добрев удвои преднината на столичани, а в самия край на срещата младият нападател реализира второто си попадение в двубоя, с което оформи крайния резултат – 3:0.
Наставникът на Марек Анжело Кючуков заложи на два различни състава в двете полувремена. Преди почивката на терена бяха предимно по-опитните състезатели, а през втората част шанс за изява получиха по-младите футболисти.
Септември – първо полувреме: Владимир Иванов, Пенчев, Томовски, Валантайн Озорнвафор, Уейд, Йонашчъ – к., Бауренски, Георгиев, Францети, Стоян Стоичков, Александър Джамов
Септември – второ полувреме: Николай Кръстев, Атанасов, Петър Господинов, Ластарджиев, Б. Стоичков (Генчев), Доцев, Ферейра, Венислав Михайлов, Никола Генчев (Вутов), Добрев, Рибейро








