
Левски обяви подробности за последната контрола, която ще се изиграе във вторник на стадион „Георги Аспарухов“. „Сините“ ще играят срещу Радник Сурдулица на 30 юни, която е „черна дата за всеки левскар“, тъй като преди 55 години се случи зловещата катастрофа на „Витиня“, която отне животите на Георги Аспарухов и Никола Котков. Мачът е последен за отбора на Хулио Веласкес преди гостуването на Борац Баня Лука от първия квалификационен кръг на Шампионска лига.
TribunaSofia.bg публикува съобщението на клуба:
Левскари,
30 юни е черна дата за всеки левскар. Дата, на която тъгуваме за две от най-ярките звезди на небето, които пазят „Левски“ оттам – Георги Аспарухов и Никола Котков.
Именно те обаче ни дават сили да продължаваме да се борим в името на любимия отбор. Затова ви каним на стадион „Георги Аспарухов“, за да почетем заедно тяхната светла памет, както и да посрещнем подобаващо шампионите и да ги надъхаме за новия сезон.
Мачът с „Радник“ (Сурдулица) ще бъде под надслов „Непрежалимите“, а преди неговото начало Илия Луков ще изпее онази балада, от която всеки левскар усеща как гърлото му се свива.
Двубоят започва в 19:00 часа, а официалното представяне на отбора е половин час по-рано. Не го пропускайте и не закъснявайте, защото ви очакват много изненади и подаръци.
За двубоя обявяваме и код „Шампионски фланелки“. Всеки, който притежава това парченце от Лувъра и е облечен с него на двубоя, може да участва в специална томбола. За целта между входа и изхода на официалния магазин ще има възможност да попълни листче с името си и да се бори за една от 27-те награди.
Победителите ще бъдат изтеглени на 3 юли от капитана на отбора Кристиан Димитров.
А за тези, които все още не са се сдобили с шампионска фланелка, но искат да го направят, напомняме, че тя все още е налична в официалния магазин на клуба.








