Извън БългарияФутбол

Бивш играч на ЦСКА е на крачка от титлата

Отборът на Динамо Загреб поведе с четири точки на върха в елитното хърватско футболно първенство, след като победата ато гост с 2:1 над прекия си конкурент Риека. Футболистите, водени от бившия халф на ЦСКА Сергей Якирович, направиха пълен обрат от 0:1 до 2:1.

Якирович промени схемата, с която играе неговия отбор, залагайки на 3-4-1-2 и отборът му не допусна гол от игрова ситуация. Марко Пяца от дузпа изведе Риека напред в 49-ата минута. Четвърт час преди края, централният нападател на столичани Бруно Петкович изравни след прекрасно изпълнен пряк свободен удар.

Точката оставяше гостите от Загреб на първа позиция, но резервата Арбър Ходжа вкара победен втори гол в 89-ата минута, с което доближи Динамо до титлата в Хърватия.

След успеха тимът от Загреб събира 75 точки, а Риека остава с 71. До края на сезона в Хърватия още три кръга, в които Динамо Загреб приема Осиек и завършва кампанията у дома срещу Рудеш. Между тях има гостуване на Славен Белупо, но и финали – с разменено домакинство, срещу Риека за купата на Хърватия.

Снимка: „Тема Спорт“