НационалиТОП

Браво, Лъвове! Трета победа, трета суха мрежа и голова разлика 15:0!

България спечели убедително срещу Оман с 9:0 в последния си мач от груповата фаза на Световното първенство по минифутбол в ОАЕ. „Лъвовете“ завършват групата си с пълен актив от точки и на първо място, след трите си победи в предните два мача срещу Черна Гора (3:0) и Япония (3:0).

Мачът днес бе без особено значение за класирането, тъй като България вече си беше осигурила участие в следващата фаза, а аутсайдерът в групата Оман нямаше и теоритична възможност да продължи след две поредни разгромни загуби досега. На предстоящия 1/8-финал нашите национали ще играят срещу Англия. Мачът на „Лъвовете“ срещу „Трите лъва“ е утре от 18:00ч. българско време.

България откри резултата още в 7-ата минута. Николай Маринов се разписа след като засече центриране отляво. Три минути по-късно Веско Филипов имаше прекрасна възможност да удвои за „лъвовете“, но противниковият страж успя да спаси.  Вторият гол не закъсня и в 12-ата минута Спас Милушев отбеляза на празна врата след добра комбинация с Денис Иванов, който го намери на далечната греда. В 21-ата Денис Иванов завърши атаката на България с мощен шут и я прати в мрежата за 3:0.

До края на полувремето, което в минифутбола значи до 25-ата минута, възпитаниците на Николай Михов покачиха резултата на 5:0. Първо Васил Гуджев откри головата си сметка със силен изстрел в долния десен ъгъл на вратата. 60 секунди по-късно той асистира Мирослав Кайряков за петото попадение на България.

През втората част „Лъвовете“ отбелязаха нови четири гола. Димитър Александров реализира шестия гол в 33-ата минута. Ангел Рахов също се нареди сред голмайсторите след попадение в 40-ата минута. В 45-ата минута Николай Маринов намери Александров с отличен извеждащ пас, а последният завърши атаката от движение, преодолявайки стража на Оман за 8:0. Александров оформи и хеттрика си две минути по-късно, с което приключи българската лекция срещу азиатския си съперник.

България постигна трета поредна победа на Световното първенство в ОАЕ, а още по-впечатляващото е, че „трикольорите“ запазиха мрежата си суха във всичките 150 минути от турнира. Следващият съперник – Англия е добре познат за възпитаниците на Николай Михов. Двата отбора си разменят по една победа в Лигата на нациите преди няколко месеца.