НационалиТОПФутбол

България продължава без загуба под ръководството на Илиан Илиев

България завърши наравно 1:1 като гост на Словения в приятелска среща, играна в Любляна. Водени от Илиан Илиев, националите записаха шести пореден двубой без поражение. Това е пето равенство за „лъвовете“ под ръководството на настоящия селекционер.

Кирил Десподов даде преднина на „лъвовете“ още в 4-ата минута, след като изработи дузпа, която сам реализира от бялата точка. Десет минути по-късно, Андраж Шпорар възстанови равенството, след като отблизо засече топката с глава.

България отново изигра равностоен двубой срещу участник на предстоящото Европейско първенство, каквито са последните два съперника – Словения и Румъния. Двата отбора имаха няколко възможности да отбележат и да се поздравят с победа в контролата, но равенството се запази до последния съдийски сигнал.

Това е последен мач на националния отбор преди началото на Лигата на Нациите през есента. „Лъвовете“ са в група с Люксембург, Беларус и Северна Ирландия.

Словения: 1. Ян Облак – К, 2. Жан Карничник, 23. Давид Брекало, 6. Яка Бийол, 13. Ерик Янза, 15. Томи Хорват, 22. Гнезда Черин, 10. Тими Макс Елжник, 9. Андраж Шпорар, 11. Бенямин Шешко, 17. Ян Млакар

Селекционер: Матиаж Кек

България: 21. Светослав Вуцов, 15. Симеон Петров, 6. Валентин Антов, 5. Алекс Петков, 18. Християн Петров, 2. Ертан Томбак, 20. Филип Кръстев, 7. Георги Костадинов, 11. Кирил Десподов -К, 10. Георги Минчев, 17. Мартин Минчев

Селекционер: Илиан Илиев