Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски и Крумовград не се победиха, завършвайки при резултат 0:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

В 40-ата минута, Патрик-Габриел Галчев получи директен червен картон, с което остави своите съотборници с човек по-малко на терена. Въпреки териториалното и игрово превъзходство, „сините“ не успяха да вкарат гол, с което приключи и серията от пет поредни победи в първенството

След заучена комбинация в 10-ата минута Асен Митков отправи първия точен удар в двубоя, но Янко Георгиев улови топката без проблем.

Четвърт час след началото домакините организираха добро нападение.Галчев центрира към Рикардиньо. Нападателят беше изпреварен от Янко Георгиев, който боксира. Топката попадна в Марин Петков, който стреля в крака на бразилския нападател, а след това и страничният съдия вдигна флага си за засада.

През първите двайсетина минути от полувремето Левски контролираше притежанието на кълбото, но не стигна до опасности пред вратата на Крумовград. В 27-ата минута „сините“ получиха право на пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но Марин Петков стреля право в стената.

В 40-ата минута Левски остана с човек по-малко. Патрик-Галчев, последният в отбраната на „сините“ сбърка с преценката си и позволи на Патрик Луан да го изпревари. Десният бранител повали противниковия нападетел на тревата, а съдията без колебания му показа директен червен картон.

На мястото на Галчев застана Марин Петков като десен бек.

След почивката Николай Костов пусна в игра Евертон Бала на мястото на Фабио Лима. Въпреки численото преимущество на гостите, Левски като че ли заигра една идея по-агресивно в атака. В началните минути Вендерсон Цунами отправи коварен изстрел по диагонала, но Георгиев изби с една ръка в корнер. Малко по-късно, Рикардиньо също имаше добра възможност, но прострелното му центриране не бе засечено и топката премина покрай гредата.

Крумовград отговори с опасен удар на Момчил Цветанов, който прелетя над напречната греда.

Левски продължи да търси активно победата и в 67-ата минута и гредата помогна на Крумовград да не допусне гол. Джавад Ел Джемили отправи коварно центриране, което преодоля Янко Георгиев, но топката срещна страничната греда. След разбъркване Карлос Охене шутира много неточно от границата на наказателното поле.

В 74-ата минута Момчил Цветанов напредна отляво и стреля силно, но Пламен Андреев спаси. В последния четвърт час от двубоя, „сините“ продължиха да бъдат по-атакуващият отбор, но до сериозна голова възможност не се стигна. Крумовград се бранеше компактно и със самочувствие, разчитайки на скоростни контраатаки, с което си извоюва точката на стадион „Георги Аспарухов“.

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков

Резерви: 99. Иван Андонов, 17. Евертон, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 23. Патрик Мислович, 24. Хоакин Фернандес, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Крумовград:  1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров – К, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джунейт Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Арияш, 77. Октай Юсеин, 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 4. Лукас Сантана, 30. Жан Пехливанов, 13. Диего Рапосо, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 3. Калоян Пехливанов, 7. Момчил Цветанов, 31. Юго Озе

Треньор: Станислав Генчев

Стадион: „Георги Аспарухов“, София

Съдия: Ивайло Ненчев