Левски (София)ТОПФутбол

Левски спечели с 1:0 над Динамо Киев в шестата контрола на „сините“ по време на лагера в Турция. Двубоят започна в 16:00 часа и ще имате възможност да го проследите на живо с TribunaSofia.bg.

Патрик-Габриел Галчев изведе Левски напред, което се оказа и единственото попадение в мача. Това се случи в 22-ата минута, когато българският национал отправи плътен удар по земя от границата на наказателното поле, който не остави шансове на вратаря на Динамо Киев.

По традиция, няколко часа преди първия съдийски сигнал, старши треньорът Николай Костов избра титулярните единадесет, които ще започнат мача.

Две промени е предприел наставникът на столичани, спрямо загубата от Баник Острава във вторник. Пламен Андреев се завръща под рамката на вратата. В защита Хосе Кордоба заменя Кристиян Димитров. Вендерсон Цунами отново започва като титуляр отляво на отбраната, въпреки че пропуснал една от последните тренировки на тима.

Мачът започна равностойно без сериозни опасности за гол. В 9-ата минута Динамо Киев бе близо до първия гол. При центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Левски, играч на украинците остана напълно непокрит, но от непосредствена близост не успя да нанесе точен удар с глава.

След 17 минути игра „сините“ отговориха с интересно изпълнение на фаул. Трима застанаха зад топката – Уелтън, Асен Митков и Марин Петков. Бразилецът докосна топката, след което двамата с Петков тръгнаха в различни посоки. Кълбото остана в притежание на Митков, който центрира по прекрасен начин в наказателното поле на Динамо, където намери Хосе Кордоба. Панамецът стреля с глава, но стражът на съперника реагира блестящо с една ръка.

В 22-ата минута Левски откри резултата! Галчев пое топката в половината на Динамо Киев, след което елиминира елегантно противников състезател и стреля силно по земя с левия си крак, не оставяйки шансове на вратаря на украинския тим.

В 38-ата минута от мача Рикардиньо пропусна отлична възможност да удвои аванса на „сините“. Цунами и Уелтън взаимодействаха добре отляво и бранителят пусна успореден пас на голлинията за бразилския нападател, който обаче се размина с кълбото на два метра от вратата. Това бе последното по-интересно положение за първото полувреме и Левски се оттегли със заслужен аванс на почивката.

През второто полувреме Николай Косто пусна в игра Кристиян Димитров на мястото на Хосе Кордоба, който видимо изпитваше болки в заключителните минути.

Още в началните секунди след подновяването на играта, Динамо получи право да изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле. При изпълнението на фаула, топката премина над вратата на Пламен Андреев.

В 58-ата минута голмайсторът Галчев получи кълбото на ъгъла на наказателното поле и центрира точно на главата на Рикардиньо, но ударът на бразилеца беше изключително разочароващ и премина на около 5 метра от целта.

В 62-ата Фабио Лима, Асен Чандъров и Ел Джемили замениха Марин Петков, Асими Фадига и Карлос Охене.

В 79-ата минута Уелтън бе изведен сам срещу вратаря на Динамо. Бразилецът имаше на гърба си защитник в бяло и реши да стреля от границата на наказателното поле, но стражът на украинците парира изстрела.

Секунди по-късно, вратарят на Динамо се намеси отлично след удар на Ел Джемили. Нова динамична атака на Левски, в която халфът на „сините“ получи пас от Фабио Лима.

До края на срещата нямаше повече опасности пред двете врати и Левски съвсем заслужено спечели шестата си проверка. „Сините“ изиграха може би най-убедителният си мач в предсезонната подготовка.

Още утре Левски ще изиграе следващата си контрола. Тя е срещу юношеската формация до 19 години на другия украински гранд – Шахтьор Донецк. В нея Николай Костов вероятно ще заложи на повече от младите си футболисти.

Състав на Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 33. Хосе Кордоба, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 17. Уелтон, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов – 4. Виктор Любенов, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 24. Хоакин Фернандес, 31. Стивън Жерард Гаоте, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров

Треньор: Николай Костов

Динамо Киев: 35. Руслан Нешхерет – 90. Олексий Хусиев, 4. Денис Попов, 32. Михавко Тарас, 2. Константин Вивчаренко – 6. Володимир Бражко, 92. Решат Рамадани – 20. Олександър Каравайев, 37. Антон Царенко, 77. Бенито – 11. Владислав Ванат