Локомотив (София)Първа лигаФутбол

В мач от 34-ия предпоследен кръг на Първа лига Локомотив София победи като гост Берое с 3:0, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

На градския стадион в Стара Загора столичните „железничари“ поведоха с 2:0 през първото полувреме с голове на Кевин Маи (15) и Карлос Франса (42). В средата на втората част Стефан Ламбезе (69) оформи крайния резултат.

Победата е ключова за отбора, воден от Красимир Балъков, който събира 36 точки на 12-та позиция в Първа лига и математически си осигури оставането в елита и през следващия сезон.

Локомотив започна по-активно срещата и в 5-ата минута Красимир Станоев отправи първия точен удар в мача след изпълнение на фаул, но Родриго Ачинели улови. Две минути по-късно вратарят на Берое блесна със страхотно спасяване след бърза контраатака на „червено-черните“ и добро взаимодействие на Диого Тейшера и Карлос Франса.

Столичните „железничари“ откриха резултата след четвърт час игра, възползвайки се от нелепа грешка на отбраната на домакините. При наглед безобидно странично хвърляне за „заралии“ Еспиноса подаде неточно към Саламони, който бе пресиран от Кевин Маи. При опита си за пас към Ачинели топката рикошира в крака на нападателя на Локомотив и влезе в мрежата – 0:1.

В следващите минути домакините сбъркаха още веднъж при изнасянето на топката, но Карлос Франса не успя да нанесе точен завършващ удар.

Старозагорци получиха отлична възможност да изравнят резултата под Аязмото, но Вини Трибуле отправи слаб удар, който Александър Любенов отрази с крак.

Три минути преди края на полувремето, Локомотив София вкара втори гол, а в негов автор се превърна Карлос Франса. Той получи пас от Мечев, след което преодоля футболист на Берое и се разписа, оставайки очи в очи с Ачинели – 0:2.

Второто полувреме започна с опасен удар, който премина над вратата на Александър Любенов. В 49-ата минута резервата Франсиско Сагардия стреля от малък ъгъл, но не затрудни вратаря на „червено-черните“.

Вратарят на гостите направи изключително важно двойно спасяване в 65-ата минута след мощен изстрел на Трибуле и добавката на Сагардия, с което запази аванса на Локомотив от два гола.

Само четири минути по-късно, столичани вкараха трети гол, с който окончателно решиха интригата в срещата. Тимът на Красимир Балъков изгради добра атака отдясно, при която бе изведен Димитър Митков. Нападателят не успя да преодолее Ачинели, но непокритият Стефан Ламбезе не пропусна да отбележи на празна врата от втория опит – 0:3.

До края на срещата Диого Тейшера от гостите имаше добра възможност да реализира, но ударът му премина встрани от вратата, а междувременно Сагардия от Берое си изкара два жълти картона през второто полувреме и бе изгонен.

Берое: 23. Родриго Ачинели, 5. Лучано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго (К), 12. Темитопе Акижогунла, 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов, 15. Енцо Еспиноса, 10. Франсиско Политино, 91. Вини Трибуле, 11. Уерик Каетано

Резерви: 1. Артур Мота, 7. Федерико Санети, 9. Франсиско Сагардия, 14. Викторио Вълков, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 98. Роналдо Камара

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев (К), 2. Гонсало Кардосо, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо,16. Симеон Мечев, 20. Диого Тейшейра, 10. Валентин Николов, 7. Кевин Маи, 11. Карлос Франса

Резерви: 88. Жарко Истатков. 5. Даниел Ками, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов, 21. Антони Иванов, 44. Мики Орачев, 45. Димитър Митков, 93. Стефан Ламбезе

Треньор: Красимир Балъков

Съдия: Ивелин Занев

ВАР: Георги Иванов