Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Локомотив София допусна тежко домакинско поражение с 0:4 от Ботев Пловдив в мач от 30-ия кръг на Първа лига. „Жълто-черните“ спечелиха категорично в столицата за втори път през тази седмица, след като в сряда надделяха и над ЦСКА-София.

По два гола за пловдивчани отбелязаха Уме Емануел(19,42) и Дилан Мертенс(65, 68), като всеки си отбеляза попаденията в рамките на едно полувреме. „Червено-черните“ регисгрираха нова голяма загуба от този съперник, след като през есента на „Колежа“ крайният резултат бе 6:0 за „канарите“.

На полувремето фенове на Локомотив София бяха изгонени от охраната. Това се случи, след като запалянковците изразиха по-бурно недоволството си от представянето на своя отбор. В този момент се намеси охраната, която изведе принудително някои привърженици. Други пък си тръгнаха доброволно в знак на солидарност с изгонените. При излизането си те призоваха всички фенове на домакините да напуснат стадиона в “Надежда”.

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев, 7. Улрих, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса.

Старши треньор: Данило Дончич

Ботев (Пловдив): 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 15. Джеймс Ето’о, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис.

Старши треньор: Душан Керкез