Първа лигаТОПФутболЦСКА 1948ЦСКА-София

ЦСКА-София загуби с 0:2 ЦСКА 1948 в баража за класиране в квалификациите на Лигата на конференциите, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Мачът бе белязан от безпрецедентни грозни сцени, след като феновете на ЦСКА нахлуха на терена на Националния стадион „Васил Левски“ в 88-ата минута на мача. Срещата беше прекъсната, а двата отбора се прибраха в съблекалните за повече от 20 минути.

Мачът все пак се доигра, а гостите от Бистрица спечелиха право на участие в Лигата на Конференциите. Тимът на Валентин Илиев пренаписа историята, след като се превърна в първия отбор, класирал се седми и спечелил финалния бараж.

Точно след половин час игра ЦСКА 1948 откри резултата на Националния стадион „Васил Левски“ с попадение на Неделко Пишчевич. Три минути по-късно, Християн Петров отбеляза изравнителен гол, който бе отменен от системата ВАР заради засада.

В 53-ата минута Педриньо удвои аванса на гостите след феноменален гол от 35 метра. Бразилецът изпълни пряк свободен удар, с който изненада Димитър Евтимов, с което оформи крайния резултат.

Домакините започнаха с натиск в началото и още във втората минута Сейни Санянг стреля от 25 метра, но Петър Маринов изби в корнер. При последвалото центриране играч на „червените“ отклони с глава, но топката прелетя в аут.

Гостите отговориха с далечен удар на Педриньо от въздуха, с който Димитър Евтимов се справи без особени затруднения.

В 9-ата минута Тибо Вион центрира на далечна греда от фаул, където намери Джонатан Линдсет. Норвежецът отправи пас, успореден на голлинията, но там бранител в бял екип изчисти топката. Осем минути по-късно, Тобиас Хайнц опита да изненада Маринов с диагонален удар от малък ъгъл, но топката премина над вратата,

В ответната атака капитанът на гостите Радослав Кирилов бе изведен отляво по прекрасен начин. Християн Петров успя да го догони и неутрализира, преди крилото на ЦСКА 1948 да нанесе завършващ удар.

Точно след половин час игра гостите откриха резултата! Талис получи пас на левия фланг и центрира в наказателното поле на ЦСКА. Там Неделко Пишчевич изскочи от задна позиция, изпреварвайки „червената“ отбрана и засече подаването в мрежата на Евтимов – 0:1 за ЦСКА 1948.

Домакините реагираха светкавично и след само три минути отбелязаха гол. След ново отлично центриране на Тибо Вион, Християн Петров се оказа най-съобразителен в пеналтерията и насочи топката в левия ъгъл на вратата на Маринов.

Попадението обаче бе отменено от ВАР арбитъра Никола Попов заради засада, което предизвика бурно недоволство на трибуните.

В следващите минути на срещата Димитър Евтимов блесна с две чудесни намеси след удари на Кирилов и Талис.

В продължението на първата част Педриньо проби отляво, изпреварвайки защитата на домакините. Бразилецът нахлу в наказателното поле и стреля, а топката срещна страничната греда и излезе в аут.

Второто полувреме започна по мечтан начин за тима на Валентин Илиев, след като Педриньо отбеляза феноменален втори гол след изпълнение на пряк свободен удар от близо 35 метра. Бразилецът изненада Димитър Евтимов с изключително прецизен и силен изстрел – 0:2!

ЦСКА опита да отговори с удар на Тибо Вион, който бе уловен от стража на гостите. В средата на полувремето Улаус Скаршем стреля от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата на Маринов.

Четвърт час преди края, Радослав Кирилов проби отляво и пропусна да увеличи преднината на своя тим. Две минути след това, Карагарен получи отдясно от Педриньо и отправи удар по диагонал, който излезе в аут.

Феновете на ЦСКА нахлуха на терена на Националния стадион „Васил Левски“ в 88-ата минута на мача с ЦСКА 1948. Срещата беше прекъсната, а двата отбора се прибраха в съблекалните!

След над 20 минути прекъсване играта бе подновена след решение на клуба домакин. Гостите продължиха да диктуват събитията на терена, а заключителните минути вратарят Димитър Евтимов предотврати по-изразителна загуба за неговия отбор след няколко решаващи спасявания.

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов – 15. Тибо Вион, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг – 21. Амос Юга (К), 10. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон – 14. Тобиас Хайнц

Резерви: 12. Марин Орлинов, 19. Иван Турицов, 30. Данило Асприля, 8. Станислав Шопов, 4. Мено Кох, 24. Петко Панайотов, 28. Наско Цеков, 29. Алесандро Николов, 16. Георги Чорбаджийски

Треньор: Стамен Белчев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 15. Симеон Василев, 14. Теодор Иванов, 3. Росен Божинов, 2. Джонатан Перейра – 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич – 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен – 10. Радослав Кирилов (К)

Резерви: 12. Леви Нтумба – 17. Никола Илиев, 19. Стив Фуртадо, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 58. Марто Бойчев, 91. Райън Бидунга, 99. Марио Топузов,

Треньор: Валентин Илиев

Стадион: „Васил Левски“, София

Главен съдия: Драгомир Драганов