Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА и Крумовград завършиха при резултат 2:2 в двубой от 33-ия кръг на Първа лига. предаде репортер на TribunaSofia.bg.

В зрелищен и напрегнат мач в столицата на Националния стадион „Васил Левски“ тимът от Родопите откри резултата още в началните минути след гол на Патрик Луан. Домакините успяха да изравнят в 29-ата с попадение на Джонатан Линдсет, който в края на полувремето пропусна дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Шимич.

В началото на втората част Матиас Фаетон даде преденина на ЦСКА след чудесен пас на Скаршем. Само няколко минути по-късно Крумовград вкара втори гол и изравни резултата, а негов автор стана отново Луан.

С точката днес отборът на Стамен Белчев е временно втори в класирането, но може да бъде изпреварен от Черно море при победата на „моряците“ над Лудогорец. Разликата е точно една точка. Крумовград продължава да впечатлява, след като записа 15 пореден мач без загуба.

Гол за Крумовград! Още в третата минута гостите откриха резултата. „Червените“ сбъркаха при изнасянето на топката, а Патрик Луан засече центриране на капитана Колев и изведе отбора си напред – 0:1.

В 11-ата минута Крумовград бе много близо и до втори гол, но Густаво Бусато се намеси решаващо. От последвалия корнер Александър Колев стреля неточно от добра позиция. Силно начало за тима на Станислав Генчев!

След 20 минути игра ЦСКА стигна до първия си точен удар. Матиас Фаетон получи топката отляво, след което я нагласи на десния си крак и стреля по земя, но Янко Георгиев се отчете с рутинна намеса и улови.

Гол за ЦСКА! Джонатан Линдсет възстановява равенството на стадион „Васил Левски“! Тибо Вион проби отдясно и намери в наказателното поле Тобиас Хайнц с успореден пас по земя. Плеймейкърът видя непокрития Линдсет, който на скорост завърши хладнокръвно атаката -1:1.

След гола на „червените“ и пред двата отбора се откри по една добра възможност. Първо Линдсет преодоля противников бранител, но изстрелът му попадна в ръцете на Георгиев.

Крумовград отговори със страхотна атака. Серкан Юсеин изведе двама футболисти на гостите, които бяха изпреварени от Бусато. Топката се озова в краката на Колев, който шутира в посока вратата, но бразилецът отново блокира и равенството се запази.

Само минута по-късно Хайнц тества рефлекса на Георгиев, който плонжира и спаси, а малко след това Скаршем не успя да насочи удара си в рамката на вратата.

Последва още една добра възможност за ЦСКА, при която и Тибо Вион отправи коварен удар от дистанция. Отново вратарят на Крумовград се намеси добре, а при добавката изпревари и връхлитащия Марселино Кареасо, но бе отсъдена и засада на халфа на „червените“.

Дузпа за ЦСКА! Силните минути за тима на Стамен Белчев дадоха резултат в 42-ата минута. Отлична атака по дясното крило, в която Вион центрира остро по земя, а там при разбъркването топката се удари в ръката на бранител в син екип. Арбитърът Андреев незабавно посочи бялата точка.

Зад топката застана голмайсторът в мача Линдсет, който не уцели рамката на вратата и резултатът остана равен -1:1.

До края на полувремето „червените“ продължиха да атакуват, докато гостите разчитаха на бързи контранападения. Удар на Линдсет бе блокиран от негов съотборник, а в ответната атака за „сините“ Алекс Колев стреля право в ръцете на Бусато.

Второто полувреме започна идентично спрямо първото – с интересна ситуация пред вратата на ЦСКА. Удар на играч на гостите рикошира и премина на сантиметри от гредата.

Гол за домакините! Тимът на Стамен Белчев повежда в резултата след 49 минути. Скаршем блесна с отлично центриране отдясно, с което намери Фаетон на далечна греда и той от непосредствена близост с глава оформи пълен обрат за „армейците“ – 2:1.

Голът даде допълнителен импулс на играта на ЦСКА, който доведе до нови възможности пред вратата на Георгиев. Удар на Скаршем рикошира, след което се отби в гредата за късмет на гостите. При последвалия ъглов удар Хайнц стреля много силно, но Георгиев с рефлекс успя да предотврати трети гол.

Гол за Крумовград! Гостите отново вкараха след комбинация Колев – Луан. Капитанът на отбора отклони с глава, за да изведе съотборника си, който сам срещу Бусато насочи топката в мрежата – 2:2.

В следващите минути на терена ЦСКА по-активно търсеше трети гол, докато Крумовград се оттбраняваше компактно и разчиташе на контраатаки.

Стамен Белчев пусна в игра Данило Асприля, което раздвижи атакуващата игра на отбора. Именно той направи пробив отдясно в 81-ата минута, след което отправи високо подаване към наказателното поле на съперника. Там Линдсет засече и нанесе изключително плътен и силен удар, а Янко Георгиев направи ново чудесно спасяване.

До края на двубоя гостите предимно се отбраняваха и използваха удобни моменти да забавят темпото на играта. „Червените“ имаха претенции за втора дузпа, които реферът Иво Андреев подмина и така равенството се запази до последния съдийски сигнал.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович, 3. Сайней Санянг, 21. Амос Юга – К, 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля, 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов, 27. Лазар Туфегджич, 8. Станислав Шопов, 4. Мено Кох

Треньор: Стамен Белчев

Крумовград: Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 2. Джуниет Али, 8. Ренан Ареяш, 13. Диего Рапосо, 17. Патрик Луан, 91. Вячеслав Велев, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев, 30. Жак Пехливанов, 14. Николай Данаилов

Треньор: Станислав Генчев

Главен съдия: Иво Андреев

ВАР: Георги Иванов