Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА спечели с 3:0 домакинството си на Берое в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Двубоят на Националния стадион „Васил Левски“ имате възможност да го проследите на живо с TribunaSofia.bg.

В герой за „червените“ се превърна Станислав Шопов, отбелязвайки два гола и асистирайки с отличен пас за Матиас Фаетон. Домакините бяха по-добрият отбор на терена и съвсем заслужено спечелиха трите точки, но и трябва да се отчете фактът, че капитанът на Берое Франко Минго бе изгонен в 17-ата минута за тактически фаул на последния човек.

Навръх Националния празник, Нестор Ел Маестро избра да започне мача с двама българи, които срещу Арда бяха на резервната скамейка – Станислав Шопов и Мартин Стойчев. За последния това е официален дебют като титуляр с червената фланелка.

Именно Шопов откри резултата само след три минути игра. Младежкият национал остана необезпокояван в наказателното поле и с мощен удар разстреля вратаря на Берое – 1:0 за ЦСКА!

Ситуацията за „заралии“ се влоши още повече в 17-ата минута, когато последният човек в отбраната Минго фаулира Фернандо Каранга. Логично, реферът Георги Кабаков показа червен картон на капитана на Берое.

ЦСКА продължи да бъде по-активният отбор на терена и в 33-ата минута удвоиха резултата. Матиас Фаетон бе изведен по прекрасен начин от Станислав Шопов и от близо матира Артур Мота – 2:0 за ЦСКА!

В края на полувремето капитанът на ЦСКА-София Юрген Матай получи контузия и бе заменен принудително от Енес Махмутович.

В началото на втората част Матиас Фаетон проби на скорост отляво, след което върна жеста на Шопов по-рано като го намери на точката за дузпата. Офанзивният халф на ЦСКА отблизо направи резултата класически – 3:0!

Секунди по-късно Фаетон стреля от границата на наказателното поле, но Мота изби в корнер със страхотен рефлекс. Вратарят на старозагорци отново демонстрира завидни умения при фалцов удар на Тобиас Хайнц.

Домакините потърсиха и по-изразителен резултат, но далечните удари на Скаршем и Шопов не сполучиха, а с пропуски се отчетоха Каранга и Асприля.

Берое от своя страна имаше няколко по-опасни контраатаки, които бяха успешно блокирани от Густаво Бусато и съотборниците му в отбрана Християн Петров и Енес Махмутович.

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 20. Мартин Стойчев. 2. Юрген Матей (К), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион – 21. Амос Юга – 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов – 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 3. Сейни Санянг, 4. Мено Кох, 7. Улаус Скаршем, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц, 30. Данило Асприля, 22. Енес Махмутович

Треньор: Нестор Ел Маестро

Берое: 1. Артур Мота – 15. Енцо Еспиноса, 4. Франко Минго (К), 5. Лучано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Саломони – 19. Карлос Алгара – 10. Франсиско Политино, 24. Стефан Гаврилов, 11. Уерик Каетано, 22. Себастиан Вия – 91. Вини Трибуле

Резерви: 23. Димитър Алтънов, 3. Станислав Йовков, 98. Роналдо Камара, 25. Муса Диало, 14. Викторио Вълков, 7. Федерико Санети, 21. Дамян Йорданов, 8. Хавиер Силго, 9. Франсиско Сагардия

Треньор: Алехандро Сагерас

Стадион: „Васил Левски“, София

Съдия: Георги Кабаков