Първа лигаСлавияТОПФутбол

В мач от 29-тия кръг на Първа лига Славия победи Хебър с 3:1, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

На стадион „Александър Шаламанов“ „белите“ поведоха през първото полувреме с гол на Иван Минчев. Мартин Георгиев удвои аванса на столичани в 60-ата минута. Гостите от Пазарджик реагираха бързо и съумяха да намалят резултата чрез Олексий Збун. Четвърт час преди края, Мартин Сораков оформи крайния резултат.

С трите точки Славия временно се изкачва на десето място с актив от 33 точки, преди мачовете на останалите конкуренти за втората четворка на класирането. „Белите“ прекъснаха негативната серия от четири последователни срещи без победа.

Преди първия съдийския сигнал Светослав Вуцов бе награден за 100 мача с екипа на Славия. Домакините отбелязаха гол в 4-ата минута, който бе отменен поради засада. Иван Минчев центира в наказателното поле на пазарджиклии, където Виктор Генев отклони топката за Галин Иванов, който отблизо завърши успешно атаката. Голът не бе признат заради засада на бранителя.

Славия все пак поведе в 10-ата минута, когато организира отлична атака отдясно. Ертан Томбак центрира в наказателното поле, където Иван Минчев овладя кълбото и отправи достатъчно точен и плътен удар, за да отбележи – 1:0.

При следващата добра възможност за домакините отново Минчев стреля, този път от далечно разстояние, но Дебърлиев показа рефлекс и изби кълбото.

Пет минути след гола за Славия, пред Хебър се откри добра възможност за изравнителен гол. Николас Пенев пресече подаване на Мартин Георгиев, а топката стигна до Шейх Диаманка, който излезе на отлична позиция за удар, но топката излетя високо над очертанията на вратата.

Един от най-новите състезатели на Славия Куентин Зеедорф получи контузия десет минути преди края на първата част и напусна принудително терена, а на негово място в игра се появи Мартин Сораков.

В 44-ата минута гол за Хебър спорно не бе зачетен. Николас Пенев центрира от пряк свободен удар, а Владимир Николов докосна топката и я отклони към Стефан Цонков, който отблизо прати я в мрежата на домакините. Попадението не бе признато на основание засада на защитника на „гробарите“, но съмненията остават именно заради отиграването на нападателя на „белите“.

В последните секунди на полувремето Галин Иванов центрира към Владимир Николов, който засече с глава, но топката премина встрани от целта.

В началото на втората част Николов намери на отлична позиция Иванов, но капитанът на Славия отправи слаб удар, който Дебърлиев улови. Малко по-късно Минчев отправи далечен удар от 25 метра, който премина над вратата.

Хебър отговори с удар от фаул на Пенев, който Вуцов успя да улови.

Час игра след началото на срещата Славия удвои преднината си. След центриране от корнер на Минчев, Галин Иванов не успя да отиграе по най-добрия начин, но топката стигна до Мартин Георгиев, който овладя и с удар от въздуха покачи на 2:0.

Хебър успя да върне мигновено едно попадение във вратата на Славия. Мартин Михайлов проби отдясно и намери резервата Олексий Збун, който нанесе удар и с помощта на рикошет в тялото на голмайстора за „белите“ Георгиев топката се оказа в мрежата на Светослав Вуцов – 2:1.

Четвърт час преди края Славия си върна аванса от два гола. Мартин Сораков бе изведен с прекрасен пас от Роберто Райчев и останал сам срещу Дебърлиев насочи топката в мрежата на гостите – 3:1.

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 6 Мартин Георгиев, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев, 27 Емил Мартинов, 73 Иван Минчев, 19 Чунг Нгуен До, 33 Галин Иванов, 22 Куентин Зеедорф, 10 Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев, 17. Ерол Дост, 20. Николай Христов, 55. Ивайло Марков, 93. Исак Соле, 98. Георги Търтов, 9. Мартин Сораков.

Треньор: Златомир Загорчич

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 24. Лазар Марин, 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев, 75. Йоан Н‘зи, 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов, 7. Георги Вълчев, 9. Николас Пенев, 17. Марк-Емилио Папазов, 29. Шейх Диаманка

Резерви: 32. Боян Загорски, 8. Красиан Колев, 11. Атанас Кабов, 13. Архан Исуф, 14. Олексий Збун, 18. Иван Дишков, 77. Октай Хамдиев, 84. Стилиян Тисовски, 99. Георги Каракашев

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Ивайло Стоянов

ВАР: Волен Чинков