Първа лигаФутболЦСКА 1948

ГЛЕДАЙ: В изключително тежки зимни условия ЦСКА 1948 отстъпи на Локомотив Пловдив на „Лаута“, брутално влизане и контузия помрачиха проверката

ЦСКА 1948 загуби от Локомотив Пловдив с 1:2 в контрола, играла се на на стадиона в парк „Лаута“. През второто полувреме мачът се доигра при обилен снеговалеж, който натрупа терена.

Двубоят бе белязан и от ужасното влизане на Ефе Али в краката на младия Михаил Цонев постови въпросът дали беше нужно да се доиграе „приятелски мач“ при тези изключително неприятни метеорологични условия.

Двата тима продадоха по няколко основни играчи през зимата и можем да твърдим, че по-скоро отслабиха съставите си, отколкото ги подсилиха. Любопитно събитие бе и неофициалното завръщане на любимеца на „смърфовете“ – Бирсент Карагерен, който вече защитава цветовете на столичния тим.

В 6-ата минута на двубоя домакините организираха добра атака, при която Димитър Илиев изведе Евандро на добра позиция в наказателното поле, който финтира бранител в “червено” и стреля, но Ганев отрази.

Малко по-късно, домакините откриха резултата. Бабакар Дион центрира от ъглов удар, където Мартин Паскалев се извиси в наказателното поле, а ударът му с глава не остави шансове на Генадий Ганев.

В 17-ата минута Емил Виячки стреля от сериозна дистанция, но Хоркаш успя да улови. Точно в средата на първата част Димитър Илиев се пребори с двама играчи на столичани, след което намери Евандро, който с много техничен изстрел матира Ганев за 2:0.

В 39-ата минута Бирсент Карагарен проби по десния фланг и центрира по земя към Радослав Кирилов, но ударът му бе блокиран.До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха за почивка при 2 гола аванс за “смърфовете”.

Второто полувреме започна при натрупана снежна покривка, която скри очертанията на терена  те не се виждаха по никакъв начин. В употреба влязоха резервни оранжеви топки. Само минута след подновяването на играта гостите върнаха един гол, но той бе отменен заради засада.

В 66-ата минута Ефе Али получи директен червен картон за брутално влизане в краката на Цонев. Това доведе до сериозна контузия и младият защитник бе сменен принудително.

След още пет минути резервният страж на пловдивчани трябваше да се намесва след изстрел от дистанция. При последвалия корнер Виячки стреля над целта.

Шест минути по-късно Кристиан Томов трябваше да се намесва за пореден път след изстрел на футболист в “червено”.

Логичното се случи в 82-ата минута , когато Никола Илиев намали резултата. Националът на България получи топка в предни позиции, след което отправи мощен удар от наказателното поле, не оставяйки шанс на Томов за 2:1. Веднага след попадението юношата на Ботев (Пд) отправи жест към феновете на “черно-белите” и си навлече гнева на домакинската публика.

В 89-ата минута гостите бяха близо до изравнителния гол. След центриране от ъглов удар Реян Даскалов стреля с глава, но кълбото срещна напречния стълб на Томов, а това бе и последното интересно положение в мача.

ЦСКА 1948 ще изиграе още три проверки до края на подготовката си. Мачовете ще са срещу Арда Кърджали, Монтана и Хебър Пазарджик.

Стартовите състави на двата отбора:

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 16. Кристиян Пешов, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 44. Ангел Лясков, 6. Христо Иванов, 17. Мартин Райнов, 7. Бабакар Дион, 21. Евандро, 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев

Старши треньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Симеон Василев, 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич, 11. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов, 23. Емил Виячки, 18. Ивайло Чочев, 98. Валентин Йосков, 91. Раян Бидунга, 6. Стийв Фуртадо.

Старши треньор: Николай Панайотов

Снимка: Страница на Локомотив Пловдив