Левски (София)ТОПФутбол

ГЛЕДАЙ: Груби грешки в защита и нова загуба за Левски пред погледите на Сираков и Боримиров

Левски загуби от чешкия Баник Острава с 0:3 в петата контрола на „сините“ по време на подготвителния лагер в Белек, Турция. Мачът започна в 16:00 часа и имате възможност да го проследите на живо с TribunaSofia.bg.

Трите гола за Баник паднаха през първата част. Чешкият отбор поведе в 21-вата минута с гол на Ири Клима след лошо изчистване от Келиан ван дер Каап. Отново той покачи на 2:0 в 28-ата минута след добра контраатака на играчите в бели екипи. В заключителните секунди на първата част Баник стигна и до трети гол, който обаче остава дискусионен, поради сериозни съмнения за засада.

Четири часа преди първия съдийски сигнал бяха обявени избраниците на Николай Костов за предстоящия сблъсък. Предводителят на столичани отново се спира на Николай Михайлов под рамката на вратата.

Неофициален дебют ще направи считаният за заместник на Андриан Краев – Карлос Охене, докато другият нов в състава Фабио Лима вероятно ще се включи през вторите четиридесет и пет минути.

Мачът бе изгледан от мажоритарния собственик Наско Сираков и изпълнителния директор Даниел Боримиров, които от няколко дни са с отбора в Турция.

Левски започна по-активно срещата в началните двайсетина минути. В 10-ата минута Марин Петков опита фалцов удар с по-неудобния си десен крак от границата на наказателното поле, но топката излетя встрани. Пет минути по-късно, Асен Митков направи добър пробив през центъра и стреля опасно, но кълбото премина на сантиметри от напречната греда. Карлос Охене също опита далечен удар по диагонала, но без успех.

В 17-ата минута Цунами сбърка при изнасянето и Баник получи страхотна възможност да отбележи. Николай Михайлов поправи грешката на синята отбрана със солидно спасяване.

При втората груба неточност на защитата на Левски, чешкият тим поведе в резултата. Този път Келиан Ван дер Каап се размина комично с кълбото, след което опита да се реабилитира за грешката, но с отиграването си подари топката на Ири Клима, който непокрит от 20 метра насочи топката в десния ъгъл на вратата на „сините“ за 0:1. Нелогична бе реакцията и на Михайлов. който тръгна да реагира към лявата си греда.

В 28-ата минута Баник поведе с 2:0, след като организира скоростна триходова контраатака, която започна с невероятен пас с външен фалц и завърши с точен удар на Клима, който отбеляза за втори път.

Левски отговори с добро контранападение в 32-ата минута. Фадига пресира съперников футболист, който сбърка с отиграването си и топката стигна до Марин Петков. Младежкият национален състезател моментално изведе французина отдясно. Той намери Рикардиньо пред малкото наказателно поле, но нападателят бе блокиран от защитници в бяло. Бразилецът върна топката към връхлитащия Охене, който стреля мощно, но ударът му бе спрян от тялото на защитник на Баник.

Баник вкара и трети гол в края на полувремето. Голмайсторът на чешкия тим Клима бе изведен зад защитата на Левски с дълъг пас, при който останаха съмнения за засада. Той продължи с подаване напред към Филип Кубала, а той не сбърка и реализира за 0:3. При асистенцията също има сериозни съмнения за засада и играчите на „сините“ реагираха бурно на отсъждането на съдията, но голът бе зачетен.

Николай Костов включи Фабио Лима в началото на втората част, която се оказа с доста по-малко интересни ситуации на терена. Именно новото крило на Левски направи отличен пробив отдясно, след което намери с успореден пас Фадига, който не успя да засече и реализира от два метра.

Отново Лима в 66-ата минута стреля силно, но вратарят на Баник успя да избие.

Четвърт час преди края на срещата, чешкият тим бе близо до четвърто попадение. Нова страхотна контраатака изведе Филип Кубала сам срещу Николай Михайлов, но този път стражът на Левски предотврати гола с добро позициониране в ситуацията.

В последната минута от редовното време най-активният Фабио Лима можеше да отбележи почетен гол за Левски, но вратарят спаси. Бразилецът бе в положение на засада и попадението нямаше да бъде признато.

Така „сините“ инкасираха загуба в петата си проверка. Левски ще срещне още украинския гранд Динамо Киев (2 февруари, петък), Шахтьор Донецк U19 (3 февруари, събота), казахстанския Кайсар (6 февруари, вторник) и латвийския Рига (7 февруари, сряда) по време на подготовката си в Турция.

Левски: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 17. Уелтон, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо

Резерви: 99. Иван Андонов – 14. Илиян Стефанов, 21. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 4. Виктор Любенов, 77. Дейвид Михалев, 11. Джавад Ел Джемили, 16. Преслав Бачев, 31. Стивън Жерард Гаоте, 37. Дарлан, 7. Фабио Лима

Треньор: Николай Костов

Баник Острава: 35. Якуб Маркович, 5. Ири Була, 7. Карел Пойезни, 9. Давид Бухта, 10. Матей Шин, 15. Кпозо Патрик, 19. Давид Лисчка, 21. Ири Клима, 24. Ян Юрошка, 28. Филип Кубала, 66. Матуш Руснак

Снимка: Startphoto.bg