ТОПФутболЦСКА-София

ГЛЕДАЙ: Трактор излъга неубедителен ЦСКА с рикошет, нов червен картон за Юга и втора загуба за „червените“ в Турция

ЦСКА-София загуби от иранския Трактор с 0:1 във втората си контрола на турска земя. Двубоят имате възможност да проследите на живо с TribunaSofia.bg.

Единственото попадение за иранския тим дойде в началото на втората част след далечен удар, който рикошира в тялото на Християн Петров, с което се промени и траекторията на топката и изненада неприятно Густаво Бусато.

Петнадесет минути преди края на срещата, капитанът на „червените“ Амос Юга бе изгонен за втори жълт картон. Той бе санкциониран с червен картон и при първата проверка на ЦСКА срещу Корона.

ЦСКА създаде няколко положения през целия мач, но не убеди с цялостното си представянет във втори пореден мач,

Ел Маестро направи шест промени, спрямо изминалия първи мач срещу Корона. Тобиас Хайнц ще пропусне двубоя, поради проблеми с глезена. Димитър Евтимов започва под рамката на вратата.

Иранският тим започна по-активно в началните минути, но ЦСКА постепено взе инициативата. В 11-ата минута Джонатан Линдсет стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина малко встрани от дясната греда. Две минути по-късно, ЦСКА организира нова добра атака. Фаетон видя, че Естрада е непокрит и го намери с пас на чиста позиция, но еквадорецът се забави с удара и бе блокиран.

В 18-ата минута „армейците“ пропуснаха чисто положение пред вратата на Трактор. Тибо Вион центрира добре в наказателното поле, където Браян Кордоба отигра с крак, но вратарят на Трактор се отчете с отлична реакция.

В средата на първата част Матиас Фаетон финтира противников състезател и стреля, но стражът на Трактор улови.

120 секунди по-късно, Амос Юга допусна груба грешка, която позволи да футболист на Трактор да излезе на чиста позиция. Нападателят обаче стреля неточно встрани от вратата на Евтимов.

В последната атака за първото полувреме новото попълнение на „червените“ Улаус Скаршем бе близо до първи гол, но ударът му бе отразен. Така двата отбора се оттеглят на почивката при нулево равенство.

През втората част Нестор Ел Маестро смени половината от титулярния състав. Бусато се появи на мястото на Евтимов, а Енес Махмутович замени Браян Кордоба. Шопов, Шакич и Асприля също вече са на терена, а играта са напуснали Фаетон, Естрада и Кареасо.

Седем минути след почивката Трактор поведе в резултата. Аахади отправи далечен удар, който се отби в тялото на Християн Петров и промени посоката си и по този начин се озова в мрежата на Бусато.

ЦСКА бе близо до моментален отговор, тъй като в следващата атака, след центиране в наказателното поле, Махмутович се извиси над всички, но не успя да нанесе точен удар.

Четвърт час преди края на двубоя капитанът на ЦСКА – Амос Юга, бе изгонен за втори пореден път по време на контролите на тима в Турция. Дефанзивният халф фаулира в центъра на терена противников състезател, което даде основание на турския рефер да изгони играча в червено От скамейката на столичани пък се появи на негово място Марк-Емилио Папазов.

През втората част „червените“ не създадоха почти нищо интересно в офанзивен план и резултатът не се промени до края на контролата.

До края на зимната подготовка на българския тим предстоят още три мача. На 30 януари ЦСКА се изправя срещу Тренчин от Словакия, а на 3 февруари съперник на „червените” ще бъде чешкият Бохемианс. Последната проверка за ЦСКА е срещу Септември София на 10 февруари