Първа лигаСлавияФутбол

Два ранни гола пречупиха Славия срещу Арда в Кърджали, „белите“ се отдалечават от седмото място

Арда победи Славия с 2:1 в мач от 28-ия кръг от Първа лига. Домакините поведоха с 2:0 до 12-ата минута, а „белите“ върнаха едно попадение десет минути преди края на полувремето, но през втората част не паднаха повече голове и така столичани записаха четвърти пореден двубой без успех.

Кърджалийци откриха резултата след девет минути игра, когато след центриране на Лозев намери Чинонсо Офор. Там новият нападател на тима стреля с глава, но топката срещна напречната греда, но при добавката Борис Тютюков на празна врата не сбърка – 1:0 за Арда.

Отборът, воден от Николай Киров, се възползва от колебливата игра на „бялата“ отбрана и нанесе втори удар след само 180 секунди. Станислав Иванов получи пас от Лъчезар Котев, след което изпревари Виктор Генев и останал очи в очи със Светослав Вуцов, пусна топката под плонжа му, а топката влезе в мрежата – 2:0 за Арда.

Ранният негативен развой събуди играчите на Златомир Загорчич и Славия се превърна по-активният отбор на терена. „Белите“ отговориха с далечен удар на завърналия се капитан – Галин Иванов, но Анатоли Господинов спаси.

Славия обаче успя да намали изоставането си в 35-ата минута с друг далечен удар на младежкия национал Кристиян Стоянов, който бе намерен с отличен пас от Ертан Томбак.

През втората част столичани търсеха изравнителния гол, но не успяха да го постигнат, като най-близо до попадение бе Куентин Зеедорф, който взаимодейства с друг резервен футболист Роберто Райчев, и отправи силен шут от границата на наказателното поле, но Господинов отново демонстрира рефлекс и успя да се намеси решаващо.

Трите точки носят на Арда място в топ 6 с равни точки със седмия Крумовград, който обаче има мач по-малко. Славия остава 12-и с 30 точки и с тази загуба се увеличават шансовете на тима да остане сред тимовете, които ще се борят за оцеляване. Столичани са на пет точки от градския си съперник Локомотив, който е на четиринадесета позиция, която дава право на бараж.

„Белите“ се отдалечават от втората четворка и седмото място, като изостават с девет точки от тази позиция, но само на две от десетия Берое, който има да изиграе мача си от 28-ия кръг на Първа лига.

В следващия кръг Арда Кърджали гостува на Лудогорец. Славия София пък приема Хебър Пазарджик, който днес ги изравни по точки и ги изпревари в подреждането, заради прекия двубой помежду им.

Арда: 1. Анатоли Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 32. Христо Митев, 80. Лъчезар Котев – к, 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 17. Иван Коконов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 30. Николай Жеков, 77. Илия Юруков

Треньор: Николай Киров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 27. Емил Мартинов, 9. Мартин Сораков (, 33. Галин Иванов – к, 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 93. Исак Соле, 11. Кристиан Добрев, 22. Куентин Зеедорф, 20. Николай Христов, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Иво Андреев

Стадион: „Арена Арда“, Кърджали