Първа лигаСлавияТОПФутбол

Десет от Славия победиха лежерен Ботев, „белите“ мечтаят за Европа!

Славия победи Ботев с 3:1 в мач от 34-ия плейофен кръг на Първа лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

През първото полувреме домакините поведоха с 2:0 до 22-ата минута чрез попадения на Тони Тасев и Венцислав Керчев.

Мартин Секулич върна един гол за Ботев, а в края на първата част Георги Търтов бе изгонен с директен червен картон.

През втората част Владимир Николов оформи крайния резултат. По този начин Славия се намесва в битката за седмото място. „Белите“ вече са на три точки от седмия ЦСКА 1948, два кръга преди края.

В 5-ата минута „белите“ поведоха в резултата, след като се възползваха от неточност в халфовата линия на Ботев. Тимът на Загорчич разви отлична контраатака с участието на Александров, Минчев и Тасев, а последният завърши комбинацията с точен удар и топката влетя в мрежата на пловдивчани – 1:0 за Славия.

Само две минути след гола. вратарят на „жълто-черните“ Даниел Кайзер сбърка при изнасянето на топката, а Иван Минчев нанесе плътен точен шут в посока вратата. Полският страж показа рефлекс и спаси, след което се намеси и при добавката от малък удар на халфа на „белите“.

Славия нанесе втори удар след 22 минути игра на стадион „Александър Шаламанов“. След заучено изпълнение на ъглов удар и взаимодействие на Тасев и Минчев, топката бе центрирана на далечна греда от Минчев, а там Венцислав Керчев отклони с глава във вратата на Кайзер – 2:0.

Ботев Пловдив успя да се върне бързо в мача, след като получи право да изпълни дузпа за нарушение на Денислав Александров фаулира Кристиан Нвачукву. . Зад топката застана Мартин Секулич, който стреля в лявата греда, но с рикошет в тялото на Мартин Георгиев топката се върна при него и той намали резултата от втория опит – 2:1.

В края на полувремето Славия остана с човек по-малко на терена. Георги Търтов бе изгонен след намесата на ВАР. Десният краен бранител на столичани влезе остро в краката на Нвачукву. Арбитърът на ВАР Петър Кузев препоръча на главния съдия Георги Давидов да преразгледа ситуацията, след което той взе решението и показа червен картон на играча на Славия.

Въпреки численото превъзходство на Ботев, „белите“ започнаха силно втората част и дори вкараха трети гол, който бе отменен заради засада. Виктор Генев засече центриране с глава на Минчев.

Последваха по-активни минути за Ботев, които взеха инициативата, но не създадоха ситуации пред Вуцов.

В 67-ата минута Загорчич пусна в игра Галин Иванов, който моментално стреля от фаул, но Кайзер успя да се намеси. Четвърт час преди края на редовното време, мощен удар на Балоянис се отби в страничната греда.

Секунди по-късно, Славия стигна до трети гол, с който подпечата успеха. Владимир Николов блесна с индивидуален рейд покрай отбраната на „жълто-черните“ и с добър завършващ удар вкара за 3:1.

В 83-ата минута гредата отново бе на страната на Вуцов и Славия. Ехидже Укаки напредна по десния фланг и отпрви центриране, като топката рикошира в крака на Керчев и срещна левия страничен стълб.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 98. Георги Търтов, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (К). 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов, 88. Тони Тасев

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив: 22. Даниел Кайзер, 4. Ехидже Укаку, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев

Треньор: Душан Керкез

Главен съдия: Георги Давидов

ВАР: Петър Кузев