Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Етър и Локомотив София поделиха точките в нервен мач с три червени картона

Етър и Локомотив София завършиха 1:1 в мач от 33-ия плейофен кръг на Първа лига. Карсела поведе домакините в 8-ата минута, но в началото на второто полувреме Митков изравни за „червено-черните“.

На стадион „Ивайло“ във Велико Търново двата тима поделиха точките, с което столичните „железничари“ имат аванс от два пункта пред Хебър и Пирин.

Мачът ще се запомни и с тримата изгонени футболисти от Васимир Ел Хатиб. Първо за два жълти картона бе санкциониран Мартин Моран от Етър, а в заключителните секунди напрежението на терена се покачи, а Гонсало Кардосо и Карлос Франса от „червено-черните“ също бяха изгонени.

Преди началото на срещата двата отбора почетоха паметта на бившия треньор на Локомотив София Данило Дончич, който почина внезапно в началото на месеца.

Освободени от напрежение, „болярите“ започнаха по-силно двубоя и след 8 минути игра поведоха в резултата. Йоаким Карсела засече центриране отляво на Тибуе и изпрати топката в мрежата на столичните „желизничари“ – 1:0 за Етър.

В средата на полувремето голмайсторът за „виолетовите“ отново бе намерен от лявото крило на тима, но неговият удар премина покрай вратата на Любенов.

Локомотив отговори с опасна атака отдясно, в която Кевин Маи бе изведен в наказателното поле, но нападателят на гостите не успя да нанесе точен завършващ удар.

В 35-ата минута Димитър Митков изпълни коварен пряк свободен удар, при който вратарят Ангел Мартинов не се намеси добре първоначално, след което изпревари атакуващите футболисти на гостите и улови топката.

Три минути преди края на първата част Мартинов спаси удар на Бруно Франко.

На почивката двамата треньори направиха по една промяна – Кольо Станев се появи в игра за „болярите“, а Карлос Франса за столичани.

Началните минути на втората част предложиха ситуации пред двете врати. Попадение на домакините, дело на Иван Петков, бе отменено заради нарушение на нападателя.

Само две минути по-късно, „червено-черните“ възстановиха равенството. Стийв Траоре проби отдясно и намери в наказателно поле Митков, който с едно докосване успя да отбележи 1:1.

При попадението вратарят на Етър Мартинов получи контузия и бе заменен принудително от Секулич.

Етър бе близо до втори гол в 62-ата минута, когато Мартин Моран излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Стефан Ламбезе.

В 70-ата минута Локомотив бе изключително близо до втори гол, но влезлият на терена резервен страж Секучич направи отлично двойно спасяване след удари на Франса и Франко, а впоследствие бранител на „болярите“ успя да спаси топката от голлинията след точен шут на Валентин Николов.

Секунди по-рано, домакините останаха с човек по-малко на стадион „Ивайло“, след като Мартин Моран получи втори жълт картон и бе изгонен от арбитъра.

В заключителните минути Секулич на два пъти спаси мощни удари на Красимир Станоев, с което запази равенството за „виолетовите“.

Етър Велико Търново: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран, 13. Дидис Пита, 44. Чеик Мадина Файе, 94. Жан-Марк Тибоуе, 18. Йоахим Карсела, 9. Иван Василев, 17. Атанас Атанасов, 11. Антони Ангелов

Старши треньор: Светослав Петров

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 93. Стефан Ламбезе, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардосо, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев, 7. Кевин Маи, 45. Димитър Митков, 98. Стив Траоре

Старши треньор: Красимир Балъков

Стадион: „Ивайло“

Съдия: Васимир Ел Хатиб