НационалиФутбол

Жалко! България отстъпи на настоящия шампион и отпада от Европейското първенство

Пътят на България на Европейското първенство по минифутбол приключи. Момчетата на Николай Михов отстъпиха с 1:3 на действащия европейски шампион Азербайджан в интересен мач. По този начин „лъвовете“ напускат Евро 2024 след поражение на осминафиналите от надпреварата.

Първото полувреме бе абсолютно равностойно, като Рамиз Човадров откри след изпълнение от фаул. Явор Генчев обаче изравни резултата след като успя да се разпише директно от пряк свободен удар,

През втората част Тамхин Халидзе и Раван Каримов обаче донесоха успеха на азерите, които продължават към четвъртфиналите на турнира.

Въпреки загубата. добрата новина за България е, че се класира за следващото Световно първенство.