Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Късна драма в Търново! Локомотив София превзе болярската крепост на Етър и ги насочи към Втора лига

Отборът на Локомотив София спечели гостуването си на Етър Велико Търново в мач от 23-ия кръг на Първа лига. „Червено-черните“ взеха ценни три точки в битката за оцеляване в елита, а „болярите“ остават далеч от спасителния бряг.

„Виолетовите“ има за какво да съжаляват, след като през първото полувреме изпуснаха няколко добри възможности при резултат 0:0. Гредата и отличните намеси на вратаря Алекасандър Любенов попречиха на домакините да отбележат.

Столичните „железничари“ откриха резултата в началото на второто полувреме, когато Горка Ларучеа си вкара автогол, след опасно центриране на столичани. Малко по-късно, Красимир Станоев бе на сантиметри от втори гол, след като се опита да прехвърли вратаря на Етър Мартин Величков от близо 60 метра. Стражът на домакините обаче успя да спаси топката, след което му помогна и страничната греда.

Девет минути преди края на редовното време Етър съумя да възстанови равенството чрез Иван Василев. Секунди преди настъпването на деветдесетата минута Ивайло Найденов донесе трите точки за столичните „железничари“ след пробив и добро центриране на резервата Стийв Траоре.

По този начин тимът, воден от Данило Дончич, поне временно се изкачва до десетото място и засега се отдалечава от 14-ото място, което носи със себе си бараж за оцеляване с отбор от Втора лига.

Етър: 22. Мартин Величков, 15. Георги Ангелов /к/, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучея, 9. Иван Василев, 10. Ловре Кнежевич, 18. Йоахим Карсела, 8. Мартин Моран, 2. Хосекарлос ван Ранкин, 94. Жан-Марк Тибуе, 13. Дидис Лутумба

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 5. Килиан Госъм, 33. Луис Кордова, 77. Мартин Николов, 14. Ивайло Димитров, 28. Николай Янков, 23. Моузес Кандидус, 17. Атанас Атанасов, 20. Радослав Найденов

Треньор: Светослав Петров

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 2. Гонсало Кардосо, 26. Красимир Милошев /к/, 31. Красимир Станоев, 13. Селсо Рапосо, 10. Валентин Николов, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев, 45. Димитър Митков

Резерви: 88. Жарко Истатков, 9. Калоян Кръстев, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев, 15. Лука Иванов, 98. Стив Траоре, 93. Стефан Ламбезе, 77. Ерик Манолков, 8. Бойчо Величков

Треньор: Данило Дончич

Съдия: Георги Иванов

Стадион: „Ивайло“, Велико Търново