Левски (София)ТОПФутбол

Левски допусна обрат от 2:0 в първата си проверка за зимната подготовка

Отборът на Левски загуби от унгарския Вашаш с резултат 2:3 в първата зимна контрола по време на подготвителния лагер на „сините“ в Белек. Двубоят започна в 15:00 часа българско време и можете да го проследите на живо с TribunaSofia.bg.

Столичани допуснаха обрат, след като в началото на второто полувреме поведоха с 2:0. Тимът, воден от Николай Костов откри резултата чрез Вендерсон Цунами в 15-ата минута след отлична отиграна комбинация при ъглов удар. Пет минути след началото на второто полувреме Илиян Стефанов покачи на 2:0 след чудеснатта асистенция на новия бразилец Фабио Лима. В 60-ата минута Хинора успя да върне един гол за Вашаш със силен далечен удар. Унгарците възстановиха паритета с гол на Фаркаш в 72-ата минута, а десет минути преди края осъществиха пълен обрат в мача с попадение на Гсонгор Пап.

Близо три часа преди първия съдийски сигнал бе публикуван стартовият състав на „сините“ за двубоя. Новото попълнение Фабио Лима остава на резервната скамейка, но влезе в игра в хода на мача.

Левски започна с четирима в отбрана като отдясно действа младият Дейвид Михалев. Николай Костов заложи на трима футболисти, родени през 2006 година – Михалев, Преслав Бачев и Кристиян Йовов.

Левски започна по-активно проверката и в 4-ата минута Цунами намери Уелтън с прекрасен пас. Крилото на „сините“ овладя кълбото и стреля силно, но вратарят на унгарците спаси.

„Сините“ откриха резултата в 15-ата минута! След заучено изпълнение на ъглов удар, Уелтън комбинира с Асен Митков, а младежкият национал върна назад към Марин Петков. Последният намери с отлично центриране Вендерсон Цунами на задна греда, който бе останал непокрит и с глава отбеляза – 1:0 за Левски!

В 26-ата минута Уелтън проби отляво и пусна хубав успореден пас към малкото наказателно поле на Вашаш, но Преслав Бачев се размина на сантиметри с топката. Четири минути по-късно, Асен Митков отправи бомбен удар от близо 25 метра, който падаше точно под напречната греда, но вратарят на унгарците успя да избие в корнер.

Секунди по-късно Марин Петков също се отчете с точен шут, но стражът Йова улови. Междувременно Пламен Андреев се появи в игра на мястото на Николай Михайлов, което вероятно означава, че и тримата вратари на „сините“ ще имат половин час за изява под рамката.

Минута преди края на полувремето Михалев стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран и така „сините“ се оттеглиха на почивката с аванс от един гол.

Левски започна силно и втората част с изцяло променен състав, а новият номер „7“ Фабио Лима се появи в игра. В 50-ата минута бразилецът бе изведен отдясно, след което напредна в наказателното поле, финтира защитник на Вашаш и върна топката към връхлитащия Илиян Стефанов. Нападателят, който носеше капитанската лента в този момент, удвои преднината на Левски – 2:0.

Десет минути по-късно Вашаш се върна в мача с далечен удар, който изненада неприятно Пламен Андреев. В автор на попадението се превърна Хинора.

В 72-ата минута тимът на Вашаш стигна до изравнително попадение след грешка при изнасянето на топката от страна на „сините”. Унгарците поеха контрол над кълбото и организираха атака, която бе завършена от Фаркаш, който с много добре насочен удар от границата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на влезлия като резерва Иван Андонов.

Отборът на Вашаш осъществи пълен обрат в 80-ата минута. Гсонгор Пап бе изведен сам срещу Андонов и нападателят на унгарците хладнокръвно преодоля стража за 2:3.

До края на мача Левски опита да изравни, Младият талант от школата Гаоте, който кара своя първи лагер с мъжкия отбор, проби отляво в заключителните секунди, но последният пас не сполучи и унгарците изчистиха топката напред.

По този начин Левски загуби първия си мач за календарната година. Следващата контрола на „сините“ е срещу украинския Олександрия в неделя, 21 януари.

Левски: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 10. Асен Митков, 77. Дейвид Михалев, 21. Кристиян Йовов, 88. Марин Петков, 17. Уелтън

Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Виктор Любенов, 7. Фабио Де Лима, 9. Рикардиньо, 11. Джевад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 15. Александър Божилов, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 31. Стивън Гаоте, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига, 99. Иван Андонов

Треньор: Николай Костов

Вашаш: 55. Йова, 4. Павкович, 6. Стойка, 10. Холендер, 14. Докторич, 17. Хинора, 34. Отигба, 36. Барат, 68. Гиршик, 70. Радо, 88. Урблик