Левски (София)ТОПФутбол

Левски надви Спортист Своге в контрола на „Герена“, Билал Бари се завърна с гол

Левски победи с 1:0 Спортист Своге в контролна среща, играна на стадион „Георги Аспарухов“. Проверката се проведе в формат две полувремена по 35 минути. Попадението за „сините“ отбеляза Билал Бари с глава в началото на второто полувреме.

В стартовия състав на Левски, след продължително отсъствие, се завърна Билал Бари, който веднага бе подкрепен от „сините“ фенове, настанени в Сектор В. За нападателя днешният мач е тест, който трябва даде отговор на Николай Костов и щаба му дали ще може да се разчита на него в бъдеще.

В тима на Спортист Своге сред титулярите е Нейтън Олдър, който все още има договор със столичани.

След близо 120 секунди игра, Евертон Бала проби отдясно и стреля по диагонала, но ударът му мина покрай вратата. Другото ново бразилско попълнение Фабио Лима поиска принудителна смяна в 5-ата минута, а на негово място се появи Джавад Ел Джемили.

В средата на първата част „синята“ отбрана изпусна Ариф Ферадов, който излезе очи в очи с Николай Михайлов. Вратарят на Левски обаче успя да спаси с крак и предотврати гол във вратата си.

Малко по-късно, красив гол на Ел Джемили бе отменен, тъй като арбитърът не даде авантаж след нарушение срещу Билал Бари. От пряк свободния удар Евертон стреля неточно в аут.

В добавеното време на първото полувреме Ел Джемили излезе на стрелкова позиция срещу вратаря на Спортист Иван Гошев, но стреля право в тялото му.

През второто полувреме Николай Костов пусна в игра всички състезатели на пейката – Иван Андонов, Виктор Любенов, Рикардиньо и Патрик Мислович. В хода на мача предводителят на „сините“ имаше възможност да върне на терена някои от заменените футболисти.

В началните минути Хоакин Фернандез намери празно пространство в противниковата половина и отправи силен удар от 30 метра, но стражът на гостите Иван Василев успя да избие в корнер с една ръка. При последвалото центриране от Патрик Мислович, Билал Бари засече отлично с глава, ознаменувайки с гол завръщането си на терена – 1:0 за Левски.

Последваха по-силни минути за Спортист Своге, които създадоха две-три опасни положения пред вратата на Иван Андонов, които завършиха по идентичен начин – с удар в аут.

Шест минути преди края на проверката, Рикардиньо направи отличен пробив, но се забави с отиграването си и бе настигнат от двама бранители на „шоколадите“, след което нанесе изключително слаб удар, който бе блокиран.

Следващият мач на Левски е в петък, 29 март, от 19:00 часа, когато „сините“ посрещат Славия в мач от 26-ия кръг на Първа лига.

Левски: 13. Николай Михайлов (К), 77. Дейвид Михалев, 5. Келиан ван дер Каап, 24. Хоакин Фернандес, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 20. Асен Чандъров, 97. Асими Фадига, 7. Фабио Лима, 19. Билал Бари, 17. Евертон

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Виктор Любенов, 9. Рикардиньо, 11. Джавад Ел Джемили, 23. Патрик Мислович

Треньор: Николай Костов

Спортист Своге: 1. Иван Гошев, 22. Павлин Чиликов, 21. Александър Бастунов, 3. Симеон Чатов, 5. Дилян Георгиев, 4. Нейтън Олдър, 10. Владимир Семерджиев (К), 16. Антон Иванов, 7. Ариф Федаров, 13. Радослав Живков, 23. Джонатан Нсоде

Резерви: 33. Ивайло Василев, 8. Христо Иванов, 11. Калоян Стефанов, 17. Мартин Кръстев, 18. Михаил Михов, 19. Кристиян Бешев, 20. Георги Маджаров, 88. Лионел Самба

Треньор: Георги Чиликов

Съдия: Димитър Димитров