Първа лигаСлавияТОПФутбол

Локомотив Пловдив удари Славия в София, първа загуба за „белите“ през пролетта

Славия загуби от Локомотив Пловдив 1:2 в мач от 25-ия кръг от Първа лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg. Това е първо поражение за ‘белите“ от началото на пролетния дял от шампионата.

Срещата започна спокойно и без положения пред двете врати, като преобладаваха единоборствата в центъра на терена. В 19-ата минута Локомотив Пловдвив беше близо до гола, след неубедителна намеса на Светослав Вуцов. Удар на Евандро от фаул затрудни максимално стража на домакините, но топката излезе в корнер. Славия отговори с опасен удар на Тони Тасев, но изпълнението му премина над вратата на Кристиан Томов.

В 33-ата минута Славия пропусна отлична възможност да отбележи. Томбак центрира, след което се получи разбъркване в наказателното поле. Топката попадна в Иван Минчев, който отправи шут със силния си ляв крак, но нацели напречната греда.

Локомотив откри резултата в 42-ата минута, когато Вуцов обаче излезе неразчетено, при едно извеждащо подаване, размина се с топката и тя попадна в Евандро, който направи най-логичното на празна врата – 0:1 за Локомотив Пловдив.

След края на първото полувреме напрежение се покачи между старши треньорът на Славия Златомир Загорчич и част от феновете на столичани, които си размениха няколко реплики на висок тон.

Последните двайсет минути на втората част се оказаха най-интересни. Първо в 70-ата минута Славия стигна до равенството. „Белите“ организираха добра атака отдясно. Томбак центрира за Тони Тасев, който засече с глава и топката влетя в далечния ъгъл.

Радостта за Славия се оказа кратка. Две минути по-късно, пловдивските „железничари“ върнаха аванса си. Димитър Илиев с техничен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Вуцов.

До края опасни положения пред двете врати липсваха и така Славия загуби за първи път от месец декември, а Локомотив Пловдив поне за малко се изкачва на четвърто място в подреждането.

Състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 55. Ивайло Марков,19. Чунг Нгуен До, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев (К), 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 6. Мартин Георгиев, 9. Мартин Сораков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев, 17. Ерол Дост, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 93. Исак Соле

Треньор: Златомир Загорчич

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хохе Сегура, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 71. Оливер Кандем,17. Мартин Райнов, 21. Евандро. 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К), 9. Мичи Нтело

Резерви: 88. Мартин Луков, 4. Мартин Паскалев, 6. Христо Иванов, 10. Йоан Баи, 11. Петър Андреев, 15. Мартин Петков, 16. Кристиян Пешов, 19. Владимир Медвед, 22. Ивайло Иванов

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Валентин Железов

Стадион: „Александър Шаламанов“, София