Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Локомотив София и Ботев Враца не успяха да се победят, борбата за оцеляване в Първа лига ще е до последно

Локомотив София и Ботев Враца завършиха при равенство 1:1 в мач от 33-ия кръг на Първа лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Симеон Мечев откри за домакините след половин час игра, но само пет минути по-късно врачани бързо отговориха с гол на Спас Георгиев. Равенството остава интригата за оставане в Първа лига, „червено-черните“ са с актив от 33 точки на 12-то място, докато Ботев е предпоследен с четири по-малко.

Мачът на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ бе много напрегнат, тъй може да се окаже ключов в борбата за оцеляване в Първа лига.

Голяма част от привържениците на столичните „железничари“ не присъстваха на двубоя днес, тъй като бойкотират домакинските срещи на тима. По този начин „червено-черните“ запалянковци изразяват огорчението си срещу ръководството на клуба, както и охранителната фирма, който работи на стадиона.

Гостите от Враца започнаха по-агресивно и още в 5-ата минута стигнаха до опасност пред вратата на Александър Любенов. Браян Перея напредна с топката и изведе Марко Мажуга, който стреля от малък ъгъл, но стражът на столичани спаси.

Локомотив София отговори с удар от дистанция на Красимир Милошев, който бе уловен от Красимир Костов.

През първата част Перея създаде главоболия на домакините, като в 20-ата минута намери Спас Георгиев, който не успя да уцели рамката на вратата.

Тимът на Красимир Балъков поведе половин час след първия съдийски сигнал, след като Стив Траоре центрира от левия фланг в наказателното поле, където Кевин Маи се пребори и успя някак да насочи топката към Симеон Мечев, който реализира от близко разстояние – 1:0 за Локомотив София.

Радостта на „червено-черните“ бе краткотрайна, след като врачани бързо възстановиха равенството. Атаката отново се разви по лявото крило. Там Мартин Ачков отправи фалцово центриране. В наказателното поле Мартин Смоленски отклони кълбото и то попадна в краката на Спас Георгиев, който насочи в мрежата – 1:1.

Секунди преди края на полувремето Маи получи добър шанс да отбележи, но Красимир Костов спаси.

Втората част бе по-нервна и предложи повече единоборства и нарушения, но пред Локомотив София се откри първата възможност за втори гол. Десният краен бранител на домакините Стефан Ламбезе напредна по крилото и действително опита центриране, но топката прелетя коварно и срещна далечната странична греда за късмет на Ботев Враца.

Тринадесет минути преди края Перея за малко не изненада неприятно Любенов с далечния си удар, който влизаше във вратата на столичните „железничари“, но вратарят ми успя да се намеси решаващо с една ръка.

Малко по-късно, Ачков стреля опасно в пряк свободен удар, но топката премина над напречната греда.

В следващата опасна атака на Локомотив появилия се на терена през втората част Калоян Кръстев получи топката в наказателното поле, успя да се освободи и да шутира, но право в ръцете на Красимир Костов.

Секунди преди края на редовното време Ботев получи златна възможност да спечели мача, но Даниел Генов от чиста позиция отправи изключително неточен удар.

Във втората минута от добавеното време Красимир Милошев разкара топката, като я изрита, докато Мартин Смоленски се опита да изпълни бързо статично положение. Никола Попов вдигна втори жълт и респективно червен картон на капитана на Локомотив София.

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 93. Стефан Ламбезе, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 12. Бруно Франко – 16. Симеон Мечев, 26. Красимир Милошев (К), 20. Диого Тешейра – 98. Стив Траоре, 45. Димитър Митков, 7. Кевин Маи

Резерви: 88. Жарко Истатков – 5. Даниел Ками, 9. Калоян Кръстев, 10. Валентин Николов, 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев

Треньор Красимир Балъков

Ботев Враца: 76. Красимир Костов – 23. Браян Мендоса, 27. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков – 77. Стефан Велев, 24. Мартин Смоленски – 10. Спас Георгиев, 19. Браян Переа (К), 21. Бубакар Траоре – 14. Марко Мажуга

Резерви: 34. Федерико Бариос – 5. Петко Ганев, 9. Даниел Генов, 11. Ласана Н’Диайе, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков