Локомотив (София)Футбол

Локомотив София падна от Спортист Своге и остана без победа през зимната си подготовка

Локомотив София допусна обрат от 1:0 до 1:2 от Спортист Своге в последната си контрола преди началото на шампионата. Двубоят се игра на стадион „Локомотив“ в „Надежда“.

В състава на столичните „железничари“ присъстваше отново името на левия бек Мики Орачев, който през миналия сезон бе част от ЦСКА 1948. Все още от клуба не са обявили официалното му завръщане.

Локомотив София откри резултата в 32-рата минута с гол на Стийв Траоре. Три минути след това Светослав Диков изравни за Спортист Своге. В 55-ата минута Радослав Живков отбеляза за крайното 2:1 в полза на „шоколадите“.

Така „червено-черните“ приключват предсезонните мачове без да запишат победа. Отборът, воден от Данило Дончич, загуби от Балкан Ботевград и Пирин Благоевград, а завърши наравно със Септември София и Марек Дупница.

След точно седмица Локомотив София ще гостува на Хебър Пазарджик в мач от първи пролетен кръг на българското първенство. Двубоят е в петък,(16.02), на стадион „Георги Бенковски“ с начален час 17:30.

Лoкомотив (София): 24. Любенов, 44. Орачев, 13. Рапосо, 4. Димов, 2. Кардосо, 26. Милошев, 10. Николов, 21. Иванов, 16. Мечев, 11. Франса, 98. Траоре