Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Лудогорец писа „отличен“ на Локомотив София, неприятен инцидент с вратаря на „червено-черните“ помрачи двубоя

Лудогорец победи Локомотив София с изразителното 6:0 в двубой от 25-ия кръг на Първа лига. „Орлите“ поведоха с попадение на Квадво Дуа след само 90 секунди игра. Ивайло Чочев удвои, вкарвайки дебютния си гол в 38-ата минута.

Пет минути по-късно, Бърнард Текпетей направи резултата класически. В 53-ата минута отново Дуа вкара четвърто попадение, след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Любенов срещу нападателя.

В ситуацията „деветката“ Лудогорец удари жестоко вратаря на столичните „железничари“. Той пострада сериозно, а за миг дори изгуби съзнание. Медицинският екип на двата отбора реагира бързо и успя да го съвземе, а той беше изкаран от терена с носилка.

Руан Круз вкара пети гол за „зелените“, а три минути преди края на редовното време Аслак Фон Витри оформи крайния резултат с далечен изстрел.

С тази загуба столичните „железничари“ са 12-и с 25 точки в актива си, на четири от 14-ия Пирин Благоевград.