Първа лигаСлавияТОПФутбол

Навръх Гергьовден Славия и Арда не се победиха в столицата

В мач от 32-ия кръг на Първа лига Славия и Арда не се победиха, завършвайки 0:0. На стадион „Александър Шаламанов“ в столицата „белите“ бяха по-активният отбор, който изгради няколко добри възможности за гол, които обаче не успя да реализира.

В 12-ата минута Емил Стоев намери Иван Минчев пред наказателното поле на гостите, който с пстреля с левия крак, но Анатоли Господинов се отчете с рутинна намеса. Четири минути по-късно, Тасев центрира на далечна греда, където Стоев засече топката, но не успя да я насочи към вратата на кърджалийци.

„Белите“ изпуснаха златна възможност да открият резултата след половин час игра. Исак Соле отне топката в централната част на терена, след което напредна и намери по-напред Мартин Сораков. Младежкият национал отлично се освободи от бранител на Арда, но със силен удар прати топката над напречната греда.

През второто полувреме Славия започна по-силно и още в първите минути Сораков пресира вратаря Господинов. Вратарят на Арда сбърка с отиграването си, но впоследствие отрази удара на нападателя на столичани и топката излезе в ъглов удар. След изпълнението на корнера Мартин Георгиев отигра кълбото с глава, но в аут.

В 51-ата минута Сораков проби отдясно и излезе на стрелкова позиция, Той отправи силен и точен удар, но Господинов показа рефлекс и изби. В следващата атака на Славия, Тони Тасев преодоля Хюсеинов и отправи удар, който излезе в аут.

Арда погледна по-смело към вратата на домакините в 73-ата минута, когато Борис Тютюков отправи коварен удар по диагонала, който бе отразен от Вуцов с една ръка.

Осем минути преди края „белите“ изградиха добра атака, при която завърши с пас на Роберто Райчев към Николай Христов, но там бранител на Арда се намеси решаващо и изчисти в корнер. В рамките на минута Денислав Александров и Иван Минчев отправиха точни удари, които Анатоли Господинов без особени затруднения улови.

В 87-ата минута пред Роберто Райчев се откри добра възможност да отбележи, но ударът му премина на сантиметри от гредата. В продължението на мача Александров проби на скорост отляво и намери Райчев в наказателното поле, но неговият удар бе блокиран.

Равенството не променя класирането във втората четворка. Славия е десети с 37 точки, докато Арда е трети с четири повече. Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 делят седмата позиция с 44.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков

Резерви: 12. Николай Кръстев, 5. Велко Йеленкович, 7. Денислав Александров, 11. Кристиан Добрев, 17. Ерол Дост, 20. Николай Христов, 27. Емил Мартиновв, 55. Ивайло Марков, 71. Кристиян Стоянов

Треньор: Златомир Загорчич

Арда: 1. Анатолий Господинов, 12. Принц Ебенезер, 18. Джелал Хюсеинов, 6. Пламен Крачунов, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков, 88. Лъчезар Котев (К), 17. Иван Коконов, 33. Иван Тилев, 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор

Резерви: 13. Петър Петров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 19. Тонислав Йорданов, 27. Керимджан Игнатов, 70. Николай Жеков, 81. Христо Митев

Треньор: Николай Киров

Стадион: „Александър Шаламанов“, София

Съдия: Стоян Арсов