Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски и Черно море не се победиха в мач, белязан от протести

Левски и Черно море завършиха при резултат 0:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 32-рия плейофен кръг на Първа лига. Срещата мина под доминацията на „сините“, които не успяха да пробият силната защита на варненци.х

Срещата започна с над десет минутно закъснение, след като група фенове застанаха пред вратата пред Сектор Б на стадион „Георги Аспарухов“ и опънаха транспарант, насочен против Наско Сираков и ръководството на клуба.

8-та минута Левски създадоха първото опасно положение. Ел Джемили овладя подаване в наказателното поле, след което стреля опасно, но встрани от вратата на Иван Дюлгеров.

36-та минута гостите имаха шанс, след като Андреяс Калкан проби отляво нанесе удар, който рикошира в защитник на Левски и топката попадна в Илиан Илиев, който стреля, но Пламен Андреев бе безгрешен.

В 67-ата минута Фабио Лима отправи мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле, но Иван Дюлгеров се справи.

В 77-ата минута „моряците“ имаха страхотен шанс да открият резултата! Даниел Димов надскочи двама бранители и отправи точен удар с глава след центриране от корнер, но Пламен Андреев се намеси великолепно и успя да спаси сигурен гол.

Станаха ясни стартовите състави на двата отбора:

Левски: 1.Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9.Рикардиньо, 10.Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 88. Марин Петков.

Старши треньор: Николай Костов

Черно море: 25. Дюлгеров, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров, 2.Цветомир Панов, 15.Даниел Мартин, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 16. Андреяс Калкан, 10. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Старши треньор: Илиан Илиев