ВИДЕОЛевски (София)СлавияТОПФутбол

Славия загуби срещу 10-ма от Левски /ВИДЕО/

Славия и Левски завършиха двубоя си от 11-тия кръг на родната efbet Лига при резултат 0:2. Головете за гостите бяха отбелязани от Роналдо в 35-тата минута и Уелтън в 55-тата. Макар „“ да останаха с човек по-малко още в средата на пърото полувреме, Славия не успя да се възползва.

В 8-мата минута Галин Иванов опита пробив по десния фланг след двойно подаване с Иван Минчев. Защитата на Левски му отне топката и тимът започна контраатака. Уелтън насочи центрирането си около бялата точка в наказателното поле на домакините, но Мартин Георгиев изби с плонж.

В 11-тата минута тимът на Левски изпълни първи ъглов удар, но Светослав Вуцов се справи без проблеми. Две минути по-късно удар от дистанция на Иван Минчев бе блокиран от Андриан Краев

В 23-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Незнайно какво си мислеше Асими Фадига, когато влезе грубо в краката на Иван Минчев. Първоначално бе отсъден пряк свободен удар, но след намесата на ВАР главният съдия Валентин Железов показа и червен картон на играча на „сините“ като допълнение към наказателния удар.

Пет минути след това Славия успя да отбележи, след като Галин Иванов получи в наказателното поле, а после с добър диагонален изстрел по земя преодоля Пламен Андреев. Футболистът на Славия обаче е бил в засада и попадението не бе зачетено.

В 32-ата минута Джавад Ел Джемили бе близо до гола след пробив на Уелтън отляво. Той се справи отлично и пусна пас към бялата точка, а до топката стигна именно Ел Джемили, който обаче стреля встрани от вратата.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 0:1! Три минути по-късно Левски излезе напред в резултата. Дарлан копна топката, а Роналдо изскочи зад защитата на „белите“ и остана лице в лице със Светослав Вуцов. Роналдо пък успя с майсторско изпълнение да прати топката покрай стража на домакините. Попадението бе разгледано с ВАР за засада, но такава нямаше.

Четири минути преди края на редовното време на първата част Венцислав Керчев се включи по левия фланг и вместо да центрира, реши да стреля от много трудна позиция извън пеналтерията. Пламен Андреев внимаваше и се намеси без проблеми.

Три минути след подновяването на играта Роналдо успя да стигне до топката след дълъг пас от Пламен Андреев. Мартин Георгиев не се справи добре, тъй като топката тупна пред него и го прехвърли. Футболистът на Левски стреля, но с крак Вуцов успя да спаси.

В 51-ата минута Галин Иванов направи шокиращ пропуск. Ертан Томбак проби добре отдясно и пусна пас в наказателното поле на Левски. Топката стигна до свободния Галин Иванов, който обаче не успя да я нацели добре и пропусна да отбележи в опразнената врата.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 0:2! Четири минути след това Левски отново стигна до гола. След изпълнение на корнер на „белите“, Ел Джемили пусна към Уелтън, който стартира от своята половина и напредна чак до наказателното поле на Славия. Бразилецът успя да финтира Емил Мартинов, а след това с диагонален удар прати топката в далечния ъгъл на Светослав Вуцов.

В 60-ата минута Емил Стоев опита късмета си, но изстрелът му попадна в обсега на Пламен Андреев, който улови без проблеми.

В 68-ата минута Иван Минчев бе съборен от Хосе Кордоба в наказателното поле на Левски. Претенции за дузпа имаше от страна на „белите“, но флагът за засада също бе вдигнат. Така последици за гостите нямаше.

Домакините разиграха добре около наказателното поле в 72-ата минута, а атаката бе завършена от Иван Минчев, който стреля от границата на пеналтерията. Заложи той на техниката, не на силата, но Пламен Андреев успя да спаси.

Три минути след това Галин Иванов отново бе близо до гола, след като Ертан Томбак навлезе в наказателното поле. Той пусна пас към бялата точка, а там Иванов стреля по земя, но стражът на Левски улови.

В 81-ата минута Уелтън бе потърсен на близката греда от корнер. Бразилецът обаче не успя да нанесе изстрел, след като бе блокиран от защитник на Славия.

В продълженията на срещата Тони Тасев стреля от сериозна дистанция при изпълнението на пряк свободен удар. Неговият шут бе точен, но попадна в средата на вратата и не притесни Пламен Андреев.

Стартовите състави на двата отбора:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов /к./, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил СтоевВ 81-ата минута Уелтън бе потърсен на близката греда от корнер. Бразилецът обаче не успя да нанесе изстрел, след като бе блокиран от защитник на Славия.

Резерви: 1. Георги Петков, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов, 9. Мартин Сораков, 93. Сибири Кейта, 88. Тони Тасев, 14. Роберто Райчев, 5. Велко Йеленкович

Треньор: Иван Колев

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев /к./, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтън, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига

Резерви: 13. Николай Михайлов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор: Николай Костов

Стадион: „Александър Шаламанов“

Съдия: Валентин Железов