Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА глътна солена вода във Варна, „моряците“ превзеха върха

ЦСКА загуби от Черно море с 1:0 в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение бе дело на Живко Атанасов в 88-та минута. Фернандо Каранга и Мазир Сула бяха изгонени и така двата отбора довършиха мача с по 10 човека.

Първите минути на срещата преминаха равностойно с повече единоборства в средата на терена. „Моряците“ организираха добра атака в десетата минута, когато Исмаил Иса бе изведен с хубав пас, но Бусато го изпревари и блокира. След четвърт час Фернандо Каранга получи пас от Джонатан Линдсет и с удар по диагонала отбеляза във вратата на Черно Море. Попадението обаче беше веднага отменено заради засада. Това е четвърти отменен гол за бразилеца, който все още търси своя първи редовен гол за „армейците“. Малко след подновяването на играта домакините изпълниха корнер, след който играч на Черно море нанесе удар по посока вратата на Бусато, но бразилският страж улови без никакъв проблем.

В 61-ва минута Калкан опита удар от дистанция, но той се оказа твърде неточен. Червен картон за Каранга! 72-ра минута ЦСКА остана с човек по-малко, след като нападателят на „червените“ Фернандо Кранга беше изгонен. Първоначално съдията Железов му показа втори жълт картон за влизането в краката на Васил Панайотов, но беше привикан от колегите си във ВАР и му показа директен червен картон.

ГОООЛ!! Черно море успя да открие резултата в края на срещата. След изпълнение на корнер Атанас Илиев излезе на първа глава и отклони топката на задна към Живко Атанасов, който с глава не остави шансове на Бусато. Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 33. Мишаел Алвес, 71. Васил Панайотов (К), 5. Пабло Гарсия, 15. Даниел Хил, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 9. Атанас Илиев, 27. Даниел Димов, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 29. Берк Бейхан Наставник: Илиян Илиев ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 2. Юрген Матай – капитан, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 21. Амос Юга, 14. Тобиас Хайнц, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 22. Енес Махмутович, 3. Сейни Санянг, 7. Улаус Скаршем, 20. Мартин Стойчев, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля Наставник: Нестор Ел Маестро

Стадион: „Тича“, Варна Съдия: Валентин Железов Хей, не изпускай нито една новина за любимия ти отбор! Научавай новините пръв с TribunaSofia.bg и то напълно БЕЗПЛАТНО! Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще получаваш пръв новините ни веднага след публикуването им: фейсбук страница TribunaSofia