
Левски ще се размине с една от трансферните си цели. Става дума за халфа на Астана Иван Башич. Сините бяха в напреднали преговори за привличането на 24-годишния национал на Босна и Херцеговина, като дори в един момент се считаше, че сделката е уредена.
От „Герена“ бяха поставили на масата оферта от 2.5 милиона евро. Журналистът Пабло Маркoc om La Manija твърди, че трансфер на „Герена“ няма да се осъществи.
Силното представяне на Башич на Мондиал 2026 е привлякло вниманието на други клубове, които сега се борят за подписа му. В Казахстан добавят, че Иван Башич е влязъл в полезрението на Айнтрахт Франкфурт и Елче.
До момента беше известно, че шотландският шампион Селтик следи изявите му по терените отвъд Океана и ако се активизира, ще отвее конкуренцията на останалите.
В страната добавят, че цената на полузащитника може да достигне до 4 милиона евро.
В същото време Левски продължава преговорите за привличането на централния защитник Жоао Гуларт. Бранителят на Каса Пия е оценяван на 1.5 млн. евро, като интерес към него има от страна на швейцарския Базел и други европейски клубове.













