СлавияФутбол

Първо равенство за Славия на подготовката в Турция

Славия и Кубан (Краснодар) не се победиха в контролна среща в Турция. Двата тима изиграха мач без много интересни положения през по-голяма част от времето, а едва в заключителните минути на проверката играта стана една идея по-динамична. Най-старият столичен клуб отново заложи на резервния си изцяло черен спортен екип, с който по-често играят в тези приятелски срещи.

В 27-ата минута Славия изгради добра атака чрез Венцислав Керчев, който изведе Тони Тасев отляво. Крилото центрира остро по земя към центъра на наказателното поле. Там Ерол Дост нанесе удар, който се оказа доста неточен и излезе встрани.

10 минути по-късно, вратарят на „белите“ Николай Кръстев се намеси решаващо, след като противников състезател засече подаване и шутира от непосредствена близост на голлинията. Българският страж обаче се отчете с качествена намеса, а малко по-късно бе маркирана засада,

Най-чистата ситуация за „белите“ дойде три минути преди края на редовното време, когато Емил Стоев центрира отдясно на далечната греда, където бе Роберто Райчев. Младежкият национал нанесе удар с глава, който се отби в страничния стълб на вратата на руския тим.

Това е първо равенство за Славия в контролите, които столичани са изиграли досега.

Следващата контрола на Славия е на 7 февруари срещу Сочи. Ден по-късно, „белите“ ще изиграят последния си спаринг на турска земя срещу Спартак Кострама (Русия). На 9 февруари по план отборът се завръща в столицата, където продължава подготовката си за първия официален двубой от Първа лига.

Славия домакинства на Берое Стара Загора в първия кръг от пролетния дял. Мачът е на 17 февруари от 14:45 часа на стадион „Александър Шаламанов“.

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 23. Денислав Александров, 55. Николай Христов;