СлавияФутбол

Славия започна годината с изразителна победа

Славия победи Балкан Ботевград с резултат 6:1 в първа контролна среща от зимната подготовкта на двата тима. Мачът се изигра на изкуствения терен „Стоян Коцев“ до официалното съоръжение на „белите“.

За отбора на Златомир Загорчич дебют направиха Арнел Кадрич и Николай Христов, които са на проби. Племенникът на Кларънс Зеедорф – Куентин, съшо записа първи минути. От друга страна, Роберто Райчев, Галин Иванов и Кристиан Добрев пропуснаха проверката.

С две хубаво изградени атаки отляво домакините поведоха с 2:0 до 12-ата минута. Първо в 8-ата минута Денислав Александров откри резултата, а четири минути по-късно каращият проби Христов също се разписа, завършвайки с едно докосване атаката на „белите“. В 20-та минута Виктор Генев вкара с глава трети гол, след добре отиграна ситуация при изпълнение на ъглов удар.

В 39-ата минута след ново заучено положение Куентин Зеедорф стреля от границата на наказателното поле, а Васил Велчев изби.

След почивката Балкан Ботевград върна един гол чрез Дейвид Йорданов, след неразчетено излизане на Николай Кръстев, но малко по-късно Ерол Дост с далечен удар покачи на 4:1.

В заключителните минути Славия вкара още две попадения чрез Мартин Сораков и Тони Тасев, които оформиха крайния резултат – 6:1.

От 17 януари до 9 февруари “белите” ще се подготвят в турския курорт Сиде.Там столичани ще изиграят още пет контроли с отбори от Русия и Казахстан.

Славия (първо полувреме): 21. Светослав Вуцов, 18. Арнел Кадрич, 4. Виктор Генев, 6. Мартин Георгиев, 22. Куентин Зеедорф, 19. Чунг Нгуен До, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (К), 93. Сибири Кейта, 23. Денислав Александров, 55. Николай Христов

Второ полувреме: 1. Георги Петков, (12.Николай Кръстев) 3. Ертан Томбак, 8. Емил Стоев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков, 15. Лука Робакидзе, 27. Емил Мартинов (К), 20. Красимир Панчев, 10. Владимир Николов

Старши треньор: Златомир Загорчич