Първа лигаСлавияФутбол

Славия изненада Ботев в Пловдив преди реванша им с ЦСКА

Славия победи с 1:0 при гостуването си на Ботев Пловдив в мач от 31-ия кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Пловдив „белите“ поведоха в резултата в 33-ата минута след отлично заучено положение на ъглов удар, а в голмайстор се превърна капитанът на столичани Галин Иванов. Голът остана единствен в мача и въпреки по-атакуващата и активна игра на „канарчетата“, които уцелиха и греда, трите точки отиват на сметката на отбора, воден от Златомир Загорчич.

Резултатът не променя класирането във втората четворка на подреждането. Славия събира актив от 36 точки на десетата позиция. а Ботев е седми с 44 пункта и вече насочва вниманието си към полуфиналния мач реванш срещу ЦСКА-София през следващата седмица.

Домакините започнаха по-активно срещата и в 8-ата минута Уме Емануел излезе очи в очи срещу Светослав Вуцов, но насочи топката в аут.

След половин час игра, Ботев бе близо до гола Мохамед Брахими направи отличен пробив през центъра и стреля. След рикошет в бранител в бял екип, Вуцов беше хванат в крачка, но за късмет на гостите топката премина встрани от гредата.

Три минути по-късно, Славия изненада съперника си и откри резултата. „Белите“ разиграха отлично след изпълнение на корнер, а Иван Минчев намери в наказателното поле непокрития Галин Иванов, който с точен удар намери целта – 0:1 за Славия.

Голът даде импулс на гостите, които бяха близо до втори гол, пет минути по-късно. Исак Соле направи прекрасен индивидуален рейд между играчи на Ботев и стреля, но Хидайет Ханкич отрази топката.

Второто полувреме започна с натиск на „жълто-черните“, които отправиха цели 33 центрирания в хода на двубоя.

Пет минути след подновяването на играта Светослав Вуцов бе изгонен с директен червен картон от арбитъра. Вратарят влезе опасно в краката на Брахими извън наказателното поле, но игра с топката. След преразглеждане от ВАР, наказанието се промени на жълт картон, а Ботев получи право да изпълни пряк свободен удар.

В 63-ата минута Ивелин Попов намери с отличен пас Секулич, който стреля отблизо в страничната греда и Славия запази аванса си.

Четвърт час преди края, Йонас Там имаше добра възможност да изравни, но ударът му излезе в аут.

До края на срещата Секулич се отчете с нов сериозен пропуск в 85-ата минута, но нападателят не успя да преодолее Вуцов. В последните минути и резервата Кристиан Нвачукву пропусна на два пъти да изравни резултата и Славия спечели мача на стадион „Христо Ботев“.

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич,17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 5. Йонас Там, 38. Константинос Балоянис, 15. Джеймс Ето’о, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 10. Ивелин Попов (к), 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев

Старши треньор: Душан Керкез

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 27. Емил Мартинов – 33. Галин Иванов (к), 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков

Резерви: 12. Николай Кръстев (вр), 98. Георги Търтов, 8. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Стадион: „Христо Ботев“, Пловдив

Съдия: Георги Давидов