СлавияФутбол

Славия със зрелищен хикс в мач с две дузпи и нелеп автогол, талант на „белите“ блести

Отборът на Славия завърши наравно 3:3 със Спартак Кострома в предпоследната си проверка на лагера в Турция. „Белите“ бяха по-добрият отбор на терена, но в последните десет минути допуснаха нелеп обрат и бяха на секунди от загубата. С последната си атака в двубоя, столичани все пак възстановиха равенството.

Младежкият национал Роберто Райчев отбеляза два гола и бе в основата на третия, дело на Владимир Николов. От друга страна, вратарят на „белите“ Николай Кръстев си отбеляза комичен автогол, след като не успя да овладее върнатата топка от Чунг Нгуен До.

Първата по-сериозна опасност бе на сметката на Спартак. Николай Кръстев изби коварен шут от фаул в 15-ата минута.

В 34-ата минута Райчев бе намерен на границата на наказателното поле. Младокът на Славия с елегантен диагонален удар прониза вратата на съперника.

Секунди преди края на полувремето, Николай Кръстев се отчете с нова добра намеса и запази преднината на столичани.

В самото начало на втората част Владимир Николов пропусна страхотна възможност да удвои аванса в полза на Славия, след като бе в ситуация очи в очи със стража на Спартак.

В 64-ата минута Емил Стоев игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, от която резултатът бе изравнен.

„Белите“ мигновено отговориха. след като организираха добро нападение, при което Райчев шутира силно в гредата. Топката рикошира към Николов, който върна аванса на своя тим, вкарвайки на празна врата.

В 84-ата минута Чунг До върна топката назад към вратаря Кръстев, който не успя да овладее кълбото и си отбеляза нелеп автогол.

Само след още две минути Спартак осъществи пълен обрат чрез точно изпълнена втора дузпа. Любопитно бе, че Ерол Дост игра с ръка на голлинията, но не бе изгонен за своето действие,

По всичко изглеждаше., че Славия ще загуби контролата, но в последната си атака Роберто Райчев засече с глава центриране и оформи крайния резултат – 3:3.

Проверката е предпоследна за „белите“ на лагера в Турция. Утре отборът на Златомир Загорчич ще премери сили със Сочи. До момента най-старият столичен клуб записа две победи, две равенства и една загуба.

Състав на Славия: 12. Николай Кръстев, 3.Ертан Томбак, 6.Мартин Георгиев, 27.Емил Мартинов, 17.Ерол Дост, 19.Чунг Нгуен До, 10.Владимир Николов, 14.Роберто Райчев, 11.Кристиан Добрев, 8.Емил Стоев, 9. Мартин Сораков

Старши треньор: Златомир Загорчич