Локомотив (София)Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Джонатан Линдсет и ЦСКА избутаха столичния Локомотив от релсите

Локомотив София и ЦСКА завършиха при резултат 0:1 в мач от 26-ия кръг на „Първа лига“. Джонатан Линдсет в 17-тата минута отбеляза единственият гол в срещата. По този начин Локомотив не можа да се възползва от издънката на Хебър по-рано днес и остана под него във временното класиране, заемайки 14-та позиция. ЦСКА пък продължава да е на шест точки от тима на Лудогорец, намирайки се на трета позиция.

Още в 30-тата секунда на мача ЦСКА успя да създаде опасност пред вратата на Локомотив. Амос Юга хвърли тъч към наказателното поле. Там Улаус Скаршем пробва удар, но бе блокиран от защитник.

В деветата минута дойде и първият точен удар. Фернандо Каранга заложи топката на Марселино Кареасо, който нанесе тежък шут, но Жарко Истатков се намеси и изби в корнер.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 0:1! Тимът поведе в 17-тата минута с гол на Джонатан Линдсет. Емануел Шакич изведе норвежеца, който реши да подаде към Фернандо Каранга. Последва удар от нападателя, който бе блокиран. Кълбото се върна в краката на Линдсет, а той от близка дистанция вече нямаше как да сгреши.

След половин час игра домакините пропуснаха златен шанс. Карлос Франса се отскубна от Християн Петров и излезе очи в очи с Бусато. Нападателят опита да копне топката над вратаря, но той реагира и не позволи това да се случи.

В края на полувремето Амос Юга беше официално предупреден, а това е важно, защото играчът ще бъде наказан за натрупване на жълти картони. По този начин той ще пропусне следващите два двубоя, т.е. и дербито с Левски.

Малко след почивката Амос Юга изведе с хубав пас Емануел Шакич. Защитникът пробва да чукне топката, но Жарко Истатков плонжира и с върха на пръстите отклони в ъглов удар.

Двайсет минути преди края на срещата Кевин Маи засече с глава центриране от левия фланг. Нападателят насочи топката към ъгъла, ала Бусато се хвърли и спаси вратата си. Малко лсед това Карлос Франса също пробва опасен изстрел, но не намери очертанията.

Стартовите състави на двата отбора:

Локомотив София: 88. Жарко Истатков, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов, 20. Диого Тешейра, 16. Симеон Мечев, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бойко Димитров, 98. Стив Траоре, 21. Антони Иванов, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 44. Мики Орачев, 7. Улрих Маи, 93. Стефан Ламбезе, 77. Ерик Манолков

Треньор: Данило Дончич

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 17. Емануел Шакич, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (К), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприлия, 23. Илиан Антонов, 4. Мено Кох, 3. Сайней Санянг, 8. Станислав Шопов, 24. Лъчезар Иванов, 28. Наско Цеков

Треньор: Нестор Ел Маестро

Стадион: „Локомотив“, София

Съдия: Владимир Вълков