Първа лигаСлавияТОПФутболЦСКА-София

Славия и ЦСКА не се победиха, 17-годишен блести за „белите“

Отборите на Славия и ЦСКА не се победиха в среща от 19-ия кръг на Първа лига, завършвайки 1:1 в динамичен двубой. През първата част бе отменена дузпа за домакините и попадение за „червените“. Автогол на Мартин Георгиев в 67-ата минута изведе ЦСКА напред в резултата, а влезлият от скамейката Роберто Райчев възстанови равенството малко преди края на мача.

Във втората минута първата ситуация бе пред вратата на ЦСКА, когато Тони Тасев центрира в наказателното поле, но там Енес Махмутович изпревари нахлуващия футболист в бяло и изчисти топката в корнер.

В 18-ата минута Фаетон проби отдясно и подаде към Назон, който бе пред границата на наказателното поле. Хайтянинът комбинира в ляво, където бе Хайнц. Норвежецът шутира с неудобния за него ляв крак по земя, но Вуцов безпроблемно улови.

Какъв шанс за Славия !! 26-ата минута домакините пропиляха най-добрата си възможност. Тобиас Хайнц изгуби топката, което доведе до бърза атака на домакините. Дост се озова очи в очи с Бусато, но на около десетина метра срещу вратата, но защитникът стреля в аут.

Динамичен край на първата част. След нарушение в наказателното поле на Бусато бе отсъдена дузпа за Славия, след бърз преглед на ВАР монитора главният съдя отмени първоначалното си решение. Малко след това играта бе подновена. Иван Турицов отправи изтрел от дистанция, като след това последва корнер, от който Джонатан Линдсет отбеляза гол с глава, който бе отменен поради съмнителна игра с ръка на Назон.

Началото на второто полувреме започна с нарушение срещу Иван Турицов в близост до наказателното поле. Последва центриране по земя от Хайнц към бялата точка там футболист на ЦСКА стреля, но без успех.

Нов шанс за Славия бе пропилян от Ерол Дост. След центриране и последвало разбъркване пред Бусато, Ерол Дост стреля, но топката срещна футболист на ЦСКА и излезе в корнер.

ГОООЛ!! ЦСКА излиза напред в резултата в 67-ата минута. Гостите поведоха след отбелязан автогол на Мартин Георгиев.

ГООООЛ !! Славия се връща в мача !! Влезлият от резервната скамейка Роберто Райчев възстанови равенството след отлично центриране на Томбак в 86-ата минута.

Стартови състави:

Славия: 21. Вуцов, 3.Томбак, 5.Йеленкович, 4.Генев, 37.Керчев, 27.Мартинов, 17.Ерол, Галин Иванов, 23. Денислав Александров, 88. Тасев, 10. Владимир Николов

Старши треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА-София: 1.Бусато, 15.Вион, 19.Турицов, 22.Махмутович, 6.Петров, 21.Юга, 14. Хайнц, 26.Кареазо 9. Линдсет, 9.Назон, 11. Фаетон

Старши треньор: Нестор Ел Маестро