ВИДЕОЛевски (София)Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА се разправи с Левски за едно полувреме, „сините“ показаха зъби през втората част

ЦСКА победи Левски с 3:1 в първия двубой от плейофната фаза на Първа лига. Отборите си размениха по едно полувреме, като „червените“ отбелязаха и трите си попадения през първата част. „Сините“ изиграха силно вторите четиридесет и пет минути, но стигнаха само до един гол, дело на Асими Фадига.

В 6-тата минута Матиас Фаетон стреля от дистанция, но топката премина на около 2 метра от страничната греда. В 16-а минута Левски удариха греда. Джавад Ел Джемили получи топката пред наказателното поле и нанесе удар, който рикошира в тялото на негов съотборник и се насочи застрашително към вратата на ЦСКА. Там обаче Густаво Бусато се намеси и изби топката.

ГОООЛ!! ЦСКА повежда в резултата!. Линдсет изведе Санянг на левия фланг. Гамбиецът центрира по земя, а Кордоба изчисти преди Каранга да нанесе удар, но точно в краката на Скаршем, който веднага стреля във вратата на Андреев.

ГОООЛ!! Скаршем получи пас от дълбочина от Марселино Кареасо, напредна в полето на Левски и върна към Линдсет, който от точката на дузпата прати топката в ъгъла във вратата на Андреев.
ГОООЛ!! Марселино Кареасо нанася трети удар по Левски! Санянг изрита топката напред от собственото си наказателно поле и изглеждаше, че Фабио Лима няма да има проблеми да спре атаката на „червените“, но бразилецът я върна към Андреев, а там дебнеше Марселино Кареасо, който пресече подаването, излъга Андреев за трето попадение.

55-та минута Левски с перфектен шанс да отбележи гол! Евертон Бала навлезе в наказателното поле на ЦСКА и опита да центрира, но топката се удари в коляното на Кордоба и отиваше към опразнената врата на „червените“, но последна преграда се оказа Брадли де Нойер, който с глава изби в корнер.
ГОООЛ!! Левски връща едно попадение в 61-ва минута. Цунами центрира остро в наказателното поле, Де Нойер изпусна Фадига зад гърба си и резервата на „сините“ отбеляза страхотен гол.

63-та минута Фернандо Каранга отбеляза четвърти гол, но се оказа, че бразилецът е бил в положение на засада и попадението бе отменено. ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 2. Юрген Матей (К), 3. Сайней Санянг –  21. Амос Юга – 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем – 10. Джонатан Линдсет – 9. Фернандо Каранга, 11. Матиас Фаетон Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Брадли Де Нойер, 6. Християн Петров, 16. Георги Чорбаджийски, 8. Станислав Шопов, 14. Тобиас Хайнц, 22. Енес Махмутович, 23. Илиан Антонов, 30. Данило Асприля Старши треньор: Стамен Белчев

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан Ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – К, 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович, 11. Джавад Ел Джемили, 7. Фабио Лима, 9.Рикардиньо , 88. Марин Петков Резерви: 13.Николай Михайлов, 10. Асен Митков, 17. Евертон Бала, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 24. Хоакин Фернандес, 97. Асими Фадига Старши треньор: Николай Костов

Стадион: „Васил Левски“, София Съдия: Георги Кабаков ВАР: Радослав Гидженов Хей, не изпускай нито една новина за любимия ти отбор! Научавай новините пръв с TribunaSofia.bg и то напълно БЕЗПЛАТНО! Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще получаваш пръв новините ни веднага след публикуването им: фейсбук страница TribunaSofia