Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Вион и ЦСКА съсипаха Ботев Враца /ВИДЕО/

ЦСКА победи Ботев Враца с резултат 3:0 на Националния стадион „Васил Левски“. Голмайсторите бяха Вион, който отбеляза два гола в 22-рата и 61-вата минута, и Тобиас Хайнз. Вторият гол на Тибо Вион впечатли дори съотборниците му, които не можаха да повярват, че този изстрел се превърна в гол.

Двубоят беше белязан от завръщането на Фернандо Каранга в нападение за „армейците“. Марселино Кареасо и Густаво Бусато пропуснаха двубоя заради наказание.

В първите десет минути от двубоя нямаше голови опасности пред някоя от двете врати, а Ботев Враца предпочиташе да чака добри ситуации на контраатака, докато ЦСКА владееше топката и се опитваше да наложи своето темпо на игра.

В 12-тата минута Даниел Генов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да овладее добре топката и Евтимов излезе, за да предотврати опасната възможност.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 1:0! В 22-рата минута след поредното центриране на ЦСКА топката бе изчистена от защитата на Ботев Враца, но Тибо Вион връхлетя върху топката и с много силен удар извън наказателното поле матира Федерико Бариос, който можеше само да изгледа топката. Попадението бе разгледано с ВАР, но накрая бе зачетено – 1:0 за ЦСКА.

Малко след това ЦСКА направи ново добро нападение, в което имаше удар извън наказателното поле от Амос Юга, а Джонатан Линдсет сложи крак на пътя на топката, насочвайки я към вратаря, но Бариос блесна с добро спасяване.

ЦСКА отново се пропука в защита, а Бубакар Траоре намери Браян Переа, който бе очи в очи с Димитър Евтимов, а вратарят на „червените“ блесна с невероятно спасяване. В ответната атака Тобиас Хайнц достави великолепен пас към Джонатан Линдсет на точката на дузпата, а последният стреля веднага от движение, но ударът му се отби от левия страничен стълб на Бариос.

В 32-мата минута Хайнц центрира страхотно от пряк свободен удар, а Каранга се извиси във въздуха и отправи изстрел с глава, но вратарят на Ботев Враца внимаваше и успя да избие в корнер.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 2:0! В 37-мата минута след центриране в наказателното поле на Ботев Враца стражът на гостите допусна груба грешка, като изпусна топката, а там най-съобразителен беше Тобиас Хайнц, които овладя и отправи чудесен удар, за да удвои резултата.

В добавеното време на първото полувреме Фернандо Каранга бе изведен зад гърба на противниковата защита, като успя чудесно да завърши във вратата на Бариос, но попадението бе отменено поради засада.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 3:0! В 61-вата минута Тибо Вион получи празно пространство малко след центъра и не се поколеба да шутира от много далечно разстояние, а снарядът, който изстреля, влетя във вратата на Бариос – 3:0 за ЦСКА много от футболистите на „червените“ се хванаха за главата, невярвайки на това изключително изпълнение на техния съотборник.

В 76-тата минута ЦСКА организира добра атака, като Шопов се отскубна, навлезе в наказателното поле и опита удар по диагонала, но Бариос успя да избие встрани. Десетина минути по-късно Данило Асприля достигна до отбита топка и отклони към Станислав Шопов, а юношата на Ботев Пловдив отново шутира, но над вратата.

В 90-а минута Станислав Шопов намери Данило Асприля в наказателното поле, а нападателят овладя и опита удар в близкия ъгъл, но Мартин Христов блокира и топката излезе в корнер.

Стартови състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов – 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (К.), 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 9. Фернандо Каранга, 11. Матиас Фаетон

Резерви: 12. Марин Орлинов – 2. Юрген Матей, 3. Сейни Санянг, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 17. Емануел Шакич, 20. Мартин Стойчев, 22. Енес Махмутович, 30. Данило Асприля

Треньор: Нестор Ел Маестро

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 10. Спас Георгиев, 7, Илкер Будинов, 9. Даниел Генов (К.), 21. Бубакар Траоре, 23. Браян Мендоса, 13. Мартин Ачков, 10. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 77. Стефан Велев, 24. Мартин Смоленски

Резерви: 76. Красимир Костов – 5. Петко Ганев, 11. Ласана Н‘Диайе, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков

Треньор: Христо Янев

Стадион: Национален стадион „Васил Левски“, София

Съдия: Радослав Гидженов