Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА преби Ботев Пловдив, Каранга откри сметката си /ВИДЕО/

ЦСКА победи пловдивския Ботев с резултат 4:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Головете отбелязаха Линдсет в 23-тата минута, Каранга в 33-тата и 41-вата, както и Матиас Фаетон в 65-тата минута. Тежкото поражение за пловдивчани идва месец преди предстоящия първи полуфинал за Купата на България между двата отбора.

В 7-мата минута футболистите на Ботев Пловдив имаха сериозни претенции за дузпа, след като Емануел Уме стреля от дистанция, а топката срещна ръката на Иван Турицов. Главният съдия Ивайло Стоянов остави играта да продължи, а намеса от ВАР нямаше.

Защитникът на ЦСКА Иван Турицов трябваше принудително да напусне терена. На негово място в 18-тата минута влезе Емануел Шакич.

В 21-вата минута Тибо Вион нахлу в пеналтерията на „канарчетата“ и почти от аутлинията потърси свой сътборник, който обаче се размина с топката и не успя да стреля.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 1:0! Джонатан Линдсет отбеляза в 23-тата минута! Отново Тибо Вион беше активен в предни позиции. Той пробва тупалка от далечно разстояние, но вратарят изби. За съжаление на Игонен топката попадна в Линдсет, който беше безпощаден.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 2:0! Каранга отбеляза дебютното си попадение след завръщането в тима! След ъглов удар в 33-тата минута в полза на домакините той успя да се засече центриране с глава и не остави никакви шансове на вратаря!

Две минути след това пък гол на гостуващия тим бе отменен. Емануел Уме се справи с Християн Петров на фланга и след това преодоля Бусато. Решението на рефера обаче бе за нарушение в атака на Уме.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 3:0! Фернандо Каранга отбеляза в 41-вата минута! Вион този път центрира от пряк свободен удар, а Каранга нанесе удар с глава, отбелязвайки втория си гол в мача и въобще откакто се завърна на стадион „Българска армия“.

В края на първата част Емануел Уме отново проби от левия фланг към вътрешността на наказателното поле на ЦСКА. След това опита изстрел от трудна позиция, а след рикошет в противников играч топката излезе в корнер. „Канарчетата“ обаче не създадоха нищо по-опасно от ъгловия удар.

Второто полувреме започна с добра възможност за Ботев. Емануел Уме бе изведен, след което веднага шутира с левия си крак, но неточно.

В 51-вата минута Енес Махмутович за малко да изненада неприятно Густаво Бусато. Защитникът не нацели добре топката и само отклони центриране на гостите към собствената си врата. Бразилският вратар внимаваше и улови.

Пет минути след това Каранга бе много близо до хеттрика си, слд като отново стреля с глава след центриране. Този път вратарят на гостите успя да стигне до топката и спаси.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 4:0! Матиас Фаетон също записа името си сред голмайсторите в 65-тата минута! Грешка при изнасянето на топката от страна на Янис Карабельов се превърна в подарък за офанзивният футболист на ЦСКА, който без да се замисли отправи изстрел по земя.

В 71-вата минута Фернандо Каранга бе изведен, а бразилецът опита да копне топката над Матвей Игонен, но изпълнението му не намери вратата. След това се видя, че така или иначе нападателят е бил в засада.

Три минути след това Густаво Бусато трябваше да прави отлично спасяване, за да предотврати гол след изстрел от дистанция на футболист на „канарчетата“.

В 86-тата минута Ботев Пловдив комбинира добре, като Брахими бе изведен с триково подаване. Той стреля, но не успя да преодолее Густаво Бусато, който бързо скъси разстоянието и спаси.

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион 21. Амос Юга (к.), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Олаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 30. Данило Асприля, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 8. Станислав Шопов

Треньор: Нестор Ел Маестро

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен, 15. Джеймс Ето’о, 79. Атанас Чернев, 42. Ивайло Видев, 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов, 20. Антонио Перера, 18. Димитър Папазов, 31. Уме Емануел, 10. Ивелин Попов (к.), 93. Георги Николов

Резерви: 22. Даниел Кайзер, 4. Ехидже Укаки, 7. Мохамед Брахими, 14. Фаустас Степонавичюс, 16. Самюел Акере, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 43. Костадин Татаров, 44. Бисер Бонев

Треньор: Душан Керкез

Стадион: „Васил Левски“, София

Съдия: Ивайло Стоянов