Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Черно море победи ЦСКА като гост и грабна среброто, „армейците“ ще играят бараж

Черно море победи ЦСКА като гост в мач от 34-ия кръг с 1:0 и спечели сребърните медали в Първа лига. „Армейците“ пък ще се наложи да играят бараж за участие в Лигата на конференциите. Единственото попадение за варненци отбеляза Пабло Гарсия в 57-ата минута.

В 7-ата минута „червените“ създадоха опасно положение пред вратата на Черно море. Тибо Вион центрира от десния фланг, а Джонатн Линдсет нанесе точен удар с глава, но право в ръцете на вратаря Дюлгеров.

Домакините са по-активни и в 12-та минута Хайнц центрира в наказателното поле, където Фаетон дебнеше за завършващ удар, но Цветомир Панов успя да изчисти в корнер. В 19-ата минута на мача „моряците“ организираха светкавична контаатака, при която Калкан навлезе в наказателното поле на Бусато, но Вион дотича и се хвърли на пътя на топката и я изби в корнер. ЦСКА изпълни корнер в 24-ата минута. Тибо Вион центрира на далечната греда, където Тобиас Хайнцстреля от воле, но отново точно във вратаря на гостите.

Малко преди края на редовното време се стигна до доста спортна ситуация в наказателното поле на „моряците“. Живко Атанасов препъна Тобиас Хайнц, а Кабаков даде фаул в атака. След преглед на положението във ВАР съдиите не видяха нищо нередно. 50-та минута директен червен картон за Бусато! Сейни Санянг сгреши фатално, връщайки нескопосано с глава топката към своя вратар. Уеслен Жуниор се оказа сам срещу Бусато, а вратарят на „армейците“ игра с ръка извън наказателното поле и Кабаков му показа директен червен картон. ГОООЛ! Черно море открива резултата! След нарушението на Бусато варненци получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Атанас Илиев, но Евтимов спаси с една ръка, но Пабло Гарсия направи успешна добавка, като прати топката в мрежата на „армейците“.

62-та минута бе отсъдена дузпа за ЦСКА. Живко Атанасов фаулира Тибо Вион в наказателното поле и Кабаков посочи бялата точка. След преразглеждане на ситуацията с ВАР се оказа, че Тибо Вион се е намирал в положение на засада и дузпата беше отменена.