ТОПФутболЦСКА 1948ЦСКА-София

ЦСКА-София подчини ЦСКА 1948 след драматичен обрат в Бистрица

ЦСКА-София победи с 2:1 ЦСКА 1948 в дербито на 24-ия кръг на Първа лига. „Червените“ стигнаха до успеха след обрат в последната минута на мача. Точни за „армейците“ бяха Данило Асприля и едно от новите попълнения Скаршем, след асистенции на Линдсет. За домакините точен бе Евгений Сердюк.

Началото на срещата започна със сериозни опасности и пред двете врати. Карагарен в 3-тата минута намери около дузпата Ради Кирилов. Футболистът отправи точен изстрел, който обаче бе спасен по фантастичен начин от Густаво Бусато.

5-тата минута Шопов отново блесна с фамозен пас, които изведе Тобиас Хайнц. Норвежецът стреля, но така и не успя да вкара топката в мрежата на домакините.

ГОООЛ!! Динамиката в Бистрица даде резултат и в 11-тата минута домакините откриха резултата! Педриньо проби по фланга, където бе получил доста свободно пространство от Стойчев. Последва ефектно центриране, което намери Сердюк, който с глава матира Бусато за 1:0.

43-та минута Амос Юга получи отличен шанс да изравни резултата, след като „армейците“ изпълниха корнер, който доведе до меле в наказателното поле и топката попадна в Юга, който обаче отправи слаб удар и Божилов изби топката.

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ПИШЧЕВИЧ!! Имащият вече жълт картон Неделко Пишчевич направи грубо нарушение в центъра на терена, заради което беше санкциониран тежко. Реферът Иво Андреев му показа второ официално предупреждение, което означаваше и край на мача за сръбския дефанзивен халф.

ГОООЛ!! ЦСКА-София изравнява резултата в 67-та минута Данило Асприля влезе от пейката и след десет минути игра успя да отбележи. Колумбиецът се оказа на върха при която Петров подаде за Линдсет, а той само с едно докосване изведе колегата си зад гърба на отбраната, след което той изпрати топката в мрежата на Маринов.

Станаха ясни стартовите състави на двата отбора:

ГОООЛ!!! Гостите стигат до пълен обрат в последната минута от добавеното време! Шакич достигна до границата на наказателното поле, след което отправи изстрел. Той беше доста слаб, но предизвика хаос в наказателното поле на домакините. Там Джонатан Линдсет бе най-съобразителен, който ефектно подаде към Скаршем, който от задължаващата позиция нямаше как да сбърка, вкарвайки за 1:2.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис Кантанхеде, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 10 Радослав Кирилов – капитан, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 25. Евгений Сердюк, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев

Старши треньор: Николай Панайотов

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато, 20. Мартин Стойчев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга – капитан, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц, 9. Фернандо Каранга, 26. Марселино Кареазо

Старши треньор: Нестор Ел Маестро