ТОПФутболЦСКА 1948

С два гола от фаул ЦСКА 1948 обърна Берое в снежна виелица и продължава напред

Отборът на ЦСКА 1948 отстрани Берое Стара Загора от турнира за Купата на България след победа с 2:1. „Червените“ изоставаха в резултата, но с два гола от пряк свободен удар успяха да обърнат мача в своя полза. Точни за домакините бяха Педриньо и Ивайло Чочев, а преди това Годой откри за „заралии“. Така тимът на Николай Панайотов продължава към 1/4 финалите в надпреварата.

Преди началото на мача бе почетен Ивайло Чочев, който изигра своя мач #100 с екипа на ЦСКА 1948. Първото полувреме протече сравнително спокойно и без голови ситуации. Домакините притежаваха повече топката, а Берое разтичаше на бързи контраатаки.

В 10-ата минута Педриньо отправи коварен удар от фаул, но топката премина покрай лявата странична греда.

В 25-ата минута при контраатака на „заралии“ Сантяго Годой шутира по диагонал, но слабо и в ръцете на Наумов. Две минути по-късно Карлос Пачаме опита фалцов удар с левия крак от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 38-ата минута Педриньо центрира коварно към вратата на Ачинели, но вратарят на Берое внимаваше в ситуацията и изби в корнер. Три минути преди края Чочев отигра технично към Фуртадо на крилото. Десният бек напредна към вратата на Берое и върна за капитана на „червените“, който стреля твърде слабо от 15 метра в Ачинели.

На почивката се усили снеговалежът в стадиона в Бистрица, което затрудни максимално двата отбора.

Второто полувреме започна с отлична възможност за домакините. Педриньо намери Емил Ценов, който от непосредствена близост стреля с глава право във вратаря на „заралии“.

Берое изненадващо откри резултата с първата си по-сериозна опасност. Годой получи пас отляво и отправи силен удар по земя, при който Наумов не успя да реагира добре и кълбото влезе в мрежата му.

ЦСКА 1948 не се смути и почти веднага изравни резултата. В 60-ата минута Педриньо вкара красив гол от пряк свободен удар. Междувременно, и снегът край столицата се засили и покри терена.

Реферът Георги Кабаков на няколко пъти спираше играта през втората част, за да се почистят очертанията. Зимната обстановка накара отборите да играят по-опростено, а единоборствата се увеличиха.

Отново Педриньо бе близо до втори гол. Нисичкият флангови футболист засече центриране с глава и я насочи към горния ляв ъгъл, но Ачинели се намеси блестящо.

В 87-ата минута „червените“ осъществиха пълен обрат след ново фамозно изпълнение от фаул. В герой се превърна Ивайло Чочев, който с левия крак не остави шансове на стража Ачинели.

Така ЦСКА за пореден мач използва успешно статичните положения, за да излезе победител в крайния резултат. Отборът на Панайотов, който миналата година достигна до финалния мач, ще очаква с нетърпение жребия за четвъртфиналната фаза.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 15. Симеон Василев, 18. Ивайло Чочев (к), 17. Никола Илиев, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич

Старши треньор: Николай Панайотов

Берое Стара Загора: 23. Родриго Ачинели – 3. Франко Рамос, 6. Жорди Говеа, 7. Густаво Каскардо, 9. Леандро Годой, 10. Енцо Ойос, 14. Викторио Вълков, 17. Едвин Ласо, 20. Сегундо Пачаме, 21. Тиаго Сейхас (к), 91. Вини Трибуле

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари