СлавияТОПФутболЦСКА 1948

С човек повече Славия допусна късно изравняване от ЦСКА 1948 в Бистрица

ЦСКА 1948 и Славия не се победиха в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Иван Минчев откри резултата в 12-тата минута за „белите“, които имаха числено предимство още от третата минута след червен картон на Недялко Пишчевич. Отборът на Николай Панайотов съумя да спечели точката с една от редките си възможности в края на второто полувреме, когато Карагерен с подпечата крайния резултат 1:1.

Още в третата минута, ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Пишчевич сбърка фатално в своята половина, след което фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Владимир Николов.

„Белите“ се възползваха маскимално добре от численото предимство и в 12-ата минута изградиха страхотна атака, която завърши с гол на Иван Минчев – 0:1 за Славия!

След близо половин час Тони Тасев проби отляво и стреля по диагонала, но завършващият му удар премина близо до гредата. Галин Иванов също опита късмета си с удар с левия крак от границата на наказателното поле. В следващото бяло нападение Кристиян Стоянов с прекрасен дрибъл преодоля двама от ЦСКА 1948 и стреля по земя, но Наумов с една ръка изби в корнер.

В края на полувремето Ерол Дост шутира от далечна дистанция, но топката излетя в аут. В продължението на първата част Карагерев отправи първия точен удар за ЦСКА 1948, но Вуцов улови.

Втората част започна с една промяна в състава на ЦСКА 1948. Левият бек Симеон Василев отстъпи мястото си на бразилеца Джонатан Перейра, който пропусна двубоя с Етър в миналия кръг заради наказание. Гостите започнаха активно и второто полувреме. Остро центриране в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 57-ата минута, бе засечено с глава от резервата Николай Христов, но Даниел Наумов изби с фантастичен рефлекс. Веднага след това бе вдигнат флага за засада, така че дори и да имаше гол, той нямаше да бъде зачетен. Пет минути по-късно вратарят на домакините отново се намеси решаващо след поредно отлично центриране на Тасев от левия фланг към Христов.

„Белите“ продължиха да бъдат по-активни и 20 минути преди края шут на Тони Тасев тупна коварно пред Наумов, но стражът се справи и улови топката. В ответната атака пред Никола Илиев се откри шанс за изстрел, но той не успя да затрудни Вуцов.

След направените смени отборът на ЦСКА 1948 изнесе играта в половината на гостите и в 84-ата минута стигна до изравнително попадение. От корнер Талис завъртя топката към предна греда и там Бирсент Карагарен с глава отклони към близкия ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Светослав Вуцов – резултатът стана 1:1.

Славия се втурна да търси втори гол и трите точки, но така и не съумя да създаде нищо опасно в нападение и така „червени“ и „бели“ поделиха точките в столичния сблъсък.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 3. Росен Божинов, 22. Реян Даскалов-К, 15. Симеон Василев, 28. Неделко Пишчевич, 21. Емил Ценов, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк, 99. Марио Топузов

Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джонатан Перейра, 6. Радослав Илиев, 17. Никола Илиев, 24. Виктор Василев, 31. Том Рапнуи, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 91. Райън Бидунга

Треньор: Николай Панайотов

Славия: 21. Светослав Вуцов, 17. Ерол Дост, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 33. Галин Иванов-К 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 6. Мартин Георгиев, 7. Денислав Александров, 9. Мартин Сораков, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До, 20. Николай Христов, 22. Куентин Зеедорф, 27. Емил Мартинов

Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: „Витоша“, град Бистрица

Съдия: Георги Давидов