ТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА и Литекс сътвориха истинско голово шоу в първата контрола за новата година, младоци блестят за „червените“

ЦСКА-София спечели с 5:3 срещу Литекс в първата си контролна среща за зимната подготовка, Двубоят се игра в София на базата в Бояна., тъй като поради минусовите температури в столицата теренът с естествена трева в Панчарево е замръзнал.

Попаденията за възпитаниците на Нестор Ел Маестро отбелеязаха пет различни голмайстора. Младите надежди на „армейците“ Марк-Емилио Папазов и Илиян Антонов се разписаха, като последният добави и асистенция на сметката си. Останалите попадения бяха дело на Матиас Фаетон от дузпа, Дюкенз Назон и Джонатан Линдсет.

Сръбският наставник на ЦСКА даде шанс на няколко момчета. които не получиха достатъчно игрово време през първия полусезон, а още във втората минута „червените“ откриха резултата, благодарение на усилията на двама от тях. Георги Чорбаджийски открадна топка, загубена от играчите на Литекс, след което подаде към Матиас Фаетон, който опита удар. Блокираната топка достигна до Марк-Емилио Папазов, който се обърна и насочи топката неспасяемо кълбото в долния ляв ъгъл.

Няколко минути по-късно Литекс успя да възстанови равенството. След центриране от ъглов удар Иван Иванов засече с глава и я прати в мрежата на Димитър Евтимов.

В 21-ата минута реферът отсъди дузпа за ЦСКА за нарушение срещу Назон в наказателното поле. От бялата точка Фаетон шутира хладнокръвно в центъра и така домакините отново поведоха.

Секунди по-късно Назон преодоля трима в зелено, след което с удар от дъгата на наказателното поле отбеляза трети гол във вратата на Литекс.

Шест минути по-късно, гостите отново се разписаха, а точен бе Георги Стайков с удар от близко разстояние. При този резултат завърши първото полувреме.

ЦСКА покачи на 4:2 в 56-ата минута, когато Санянг центрира остро, а топката стигна до младия Антонов, който не сбърка. Литекс обаче отново върна едно попадение чрез Кингсли Буши, който изпревари Шакич след ново центриране в наказателното поле на „армейците“ и я изпрати в мрежата.

В заключителните секунди Илиян Антонов се отчете и с асистенция, след като проби отдясно по атаката на „червените“, влезе в наказателното поле и намери с успореден пас Линдсет, за да може той да оформи крайния резултат – 5:3 за ЦСКА-София.

ЦСКА-София: 25. Димитър Евтимов (30′ – 1. Густаво Бусато, 60′ – Марин Орлинов), 19. Иван Турицов (46′ – Тибо Вион), 22. Енес Махмутович (46′ – Мено Кох), 6. Християн Петров (46′ – Браян Кордоба), 3. Сейни Сенянг, 21. Амос Юга (46′ – Джонатан Линдсет), 16. Георги Чорбаджийски (46′ – Емануел Шакич), 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон (46′ – Илиян Антонов), 24 Марк-Емилио Папазов (67′- Петко Панайотов), 9. Дюкенс Назон (46′ – Тобиас Хайнц)

Литекс: 1. Алекс Божев (60′ – Симеон Симеонов), 3. Александър Ангелов, 15. Иван Пенев (46′ – 19. Кингсли Бучи), 5. Михаил Минков, 14. Галин Ташев (46′ – 17. Георги Недков), 16. Иван Иванов, 4. Георги Стайков, 8. Евгени Игнатов, 10. Виктор Василев (46′ – Павел Жабов), 11. Сулеман Абдулганию, 21. Илиян Капитанов