Първа лигаЦСКА 1948

ЦСКА 1948 разби румънци

Отборът на ЦСКА 1948 записа победа в контролната си среща срещу Сепси. Това беше втория приятелски мач на българския тим в Словения. „Червените“ победиха с категоричното 3:1 румънците, който ще играят срещу ЦСКА- София във втория квалификационен кръг на турнира Лигата на конференциите.

Първият гол в двубоя падна във вратата на Сепси в 19-ата минута след дузпа изпълнена от Георги Русев.

В 34-ата минута съдията отмени гол на румънците след игра с ръка на Козмин Матей, който си пое топката, нахлу в наказателното поле на „червените“ и прати коженото кълбо във вратата на Наумов.

Четири минути преди края на първата част Бирсент Карагарен открадна топката от защитата на Сепси и направи страхотен удар извън наказателното поле за 2:0.

В 44-ата минута се стигна до нов гол за българския тим. Бирсент Карагарен проби отдясно, намери Пишчевич в наказателното поле, сърбинът преодоля противников футболист и с удар в близкия ляв ъгъл направи резултата класически 3:0.

В 73-ата минута Рареш Испас центрира отляво за Марио Рондон, Симеон Петров увисна и нападателят на румънците с глава заби в мрежата на Генадий Ганев за 3:1.

ЦСКА 1948 – Сепси 3:1

1:0 Георги Русев (д) 19′
2:0 Бирсент Карагарен 41′
3:0 Неделко Пишчевич 44′
3:1 Марио Рондон 73′

Състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (46′ 33. Генадий Ганев) – 24. Ерденис Гурища (59′ 6. Пиер-Даниел Нгуида), 30. Стефан Цонков(59′ 23. Емил Виячки), 5. Елитон (К) (62′ 87. Симеон Петров), 16. Том Рапнуи – 28. Неделко Пишчевич, 21. Емил Ценов, 13. Стоян Стоичков – 11. Бирсент Карагарен (59′ 8. Педриньо), 26. Валентин Йосков (59′ 31. Мариян Тонев), 10. Георги Русев (59′ 4. Мики Орачев)

Резерви: 33. Генадий Ганев – 4. Мики Орачев, 6. Пиер-Даниел Нгуида, 8. Педриньо, 23. Емил Виячки, 31. Мариян Тонев, 87. Симеон Петров

Треньор: Атанас Рибарски

Сепси: 33. Роланд Ничули (К) – 18. Сафранко Павол, 44. Михай Балаша, 10. Козмин Матей, 25. Отелица Богдан, 5. Емануел Джонатан, 6. Николае Паун, 13. Денис Чоботарио, 11. Мариус Стефанеску, 8. Йон Георге, 82. Бранислав Нинай