ВИДЕОПърва лигаТОПФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 се противопостави на Лудогорец, но рулетката на дузпите изпрати Суперкупата в Разград

Лудогорец спечели Суперкупата на България,след като надви ЦСКА 1948 в спор за отличието. Разградчани се наложиха с 4:2 след изпълнение на дузпи. Мачът за купата се проведе за първи път на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

Двата отбора не успяха да се победят в редовното време, след като си размениха по едно попадение. „Орлите“ откриха резултата още в 10-ата минута, когато Вердон бе точен от дузпа. В 62-рата минута Недялко Пишчевич възстанови равенството, спед гениален пас с пета на Ивайло Чочев.

В 48-ата минута ЦСКА 1948 с човек по-малко, след като Джонатан Перейра си изкара червен картон. Въпреки изгонването на десния зашитник, „червените“ от Бистрица показаха характер и съумяха да се върнат в мача.

Тимът от столицата започна по-агресивно срещата. Още в третата минута Талис изпълни ъглов удар, а Реян Даскало опита удар от движение, който бе блокиран.

Лудогорец от своя страна изгради опасна контраатака, с която излезе напред в резултата. В 8-ата минута Текпетей намери Кайо Видал, останал сам пред наказателното поле. Последният нахлу на скорост и понечи да отправи удар, но бе повален от тревата от Перейра.

Реферът Кабаков, без да се замисли, посочи бялата точка. Зад топката застана обичайният изпълнител на дузпи Оливие Вердон, който стреля вляво, Наумов докосна топката с една ръка, но тя все пак влезе в мрежата и „орлите“ поведоха.

ЦСКА 1948 отговори на предизвикателството с удар на Чочев, който кацна на напречната греда на Серджио Падт.

Само три минути след подновяването на играта Джонатан удари с лакът Кайо Видал и бе изгонен с втори жълт картон.

В 62-арата минута Педриньо центрира от корнер на първа греда, където Ивайло Чочев отигра по великолепен начин с пета за Неделко Пишчевич. Опорният халф на ЦСКА 1948 бе останал напълно непокрит и от непосредствена близост изравни резултата.

През второто полувреме Николай Панайотов пусна в игра 15-годишния Марто Бойчев, който дебютира с червения екип.

В 86-ата минута Пьотровски проби през центъра и отправи силен шут, който се отби в напречната греда, а равенството се запази и след осемминутното продължение, което означаваше, че двата отбора ще изпълняват наказателни удари, за да рещат спора помежду си.

Квадво Дуа отбеляза първата дузпа, след като изпрати Наумов в другия ъгъл. Педриньо изравни при наказателните удари с технично изпълнение по земя в десния ъгъл. Тодор Неделев бе безкомпромисен от бялата точка и разградчани отново поведоха.

Бирсент Карагерен бе следващият изпълнител, а ударът му бе отразен от Падт. Даниел Наумов обаче хвана дузпата на Пьотровски, а младежкият национал Емил Ценов не сбърка и така резултатът отново бе изравнен след изпълнението на три дузпи.

Фон Витри отбеляза за 3:2 при наказателните удари с хладнокръвно изпълнение в центъра на вратата. Веднага след него, Реян Даскалов стреля в гредата и така Лудогорец получи шанс да бъде на дузпа разстояние от спечелването на златните медали.

Зад топката застана Вердон, който и този път не сбърка, носейки Суперкупата за трета поредна година в Разград.

Състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 6. Якуб Пьотровски – К, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 26. Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев

Резерви: 12. Симон Слуга, 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 14. Дени Групер, 18. Раи Насименто, 80. Методий Стефанов, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан Перейра, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 18. Ивайло Чочев – К, 20. Антонио Вутов, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич

Резерви: 33: Генадий Ганев, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 21. Емил Ценов, 30. Михаил Цонев, 58. Марто Бойчев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 98. Валентин Йосков

Треньор: Николай Панайотов

Съдия: Георги Кабаков